Narzędzia do obróbki powierzchni z betonu

Beton jest materiałem bardzo często wykorzystywanym na budowach. Materiał ten ma dziś bardzo wiele zastosowań. Od dawna wykorzystywano jego właściwości do budowy elementów konstrukcyjnych.

Z betonu wylewa się posadzki i stropy. Betonowe schody są szkieletem, na którym układa się dopiero drewniane stopnie. W nowoczesnej architekturze coraz częściej wykorzystuje się ten materiał również do konstrukcji ścian, a nawet jako element wykończeniowy – tzw. beton architektoniczny coraz częściej pojawia się we współczesnych aranżacjach. Wyszlifowane na wysoki połysk betonowe posadzki i powierzchnie ścian potrafią niezwykle efektownie się prezentować. Zalety betonu sprawiają, że jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych dziś materiałów budulcowych. Jego obróbka wymaga jednak profesjonalnych narzędzi.

Szlifowanie i obróbka betonowych powierzchni.

Pracując z betonem musimy zaopatrzyć się w profesjonalne narzędzia do jego obróbki. Jest to materiał bardzo twardy i odporny na ścieranie. Dlatego aby móc efektywnie szlifować lub frezować jego powierzchnię musimy dysponować odpowiednim sprzętem. Z pewnością warto kupić lub wynająć przeznaczone do pracy z betonem śrutownice, dzięki którym będziemy w stanie skutecznie oczyścić i wyrównać ścianę lub posadzkę przed malowaniem, kładzeniem gresu, kafelków lub płytek. Śrutownica to również narzędzie niezbędne do przygotowania posadzki przed wylewaniem żywic. Za pomocą nastrzeliwania pod dużym ciśnieniem powierzchni z wykorzystaniem drobinek śrutu (do betonu często stosuje się np. piasek) można bardzo dokładnie oczyścić nawet najtwardszy materiał. Dlatego też śrutownice wykorzystuje się również do oczyszczania nawierzchni dróg i ulic (np. z resztek farby w trakcie usuwania nieaktualnych oznaczeń) a nawet powierzchni pasów startowych z gumy pochodzącej z kół samolotów.

Do szlifowania i ewentualnego oczyszczenia betonowych powierzchni przydadzą się z pewnością również szlifierki do betonu. Do frezowania nadlewów cementowych, usuwania farb, albo żłobienia rowków w betonie wykorzystuje się frezarki do betonu. W zależności od potrzeb i zastosowań możemy zdecydować się na ciężkie, przeznaczone do najcięższych prac urządzenia, lub na ręczne szlifierki czy frezarki.

Be the first to comment on "Narzędzia do obróbki powierzchni z betonu"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.