Mazda CX-5 – początek niebiańskiej technologii

http://www.sxc.hu/assets/183082/1830816645/on-the-way-home-1184005-m.jpgModel CX-5, japoński koncern samochodowy wypuścił w 2012 roku. Był to dość przełomowy samochód dla producenta. Wraz z nim, do produkcji i na ulice weszła najnowsza technologia Mazdy, czyli Skyactiv, która wniosła ze sobą ciekawe rozwiązana budowy silników benzynowych i wysokoprężnych, układów napędowych i konstrukcji ramy nadwozia. Co więcej, Mazda CX-5 to też początek nowej stylizacji, czyli KODO.

Oszczędniej, nie wyklucza dynamicznej

Kodo, inaczej ?Dusza Ruchu? oznacza przełom w designie aut japońskiej marki. Zapoczątkowany w tym modelu styl jest dalej kontynuowany w takich autach, jak: Mazda3 i 6.
Mazda CX-5 najlepszy SUV, który może pochwalić się bardzo dobrymi osiągami przy zachowaniu umiarkowanego zapotrzebowania na paliwo i zredukowanej emisji spalin. Technologia Skyactiv pozwoliła na otrzymanie silników o bardzo wysokim stopniu sprężania. Dzięki czemu, proces spalania mieszanki paliwowej zachodzi w silniku efektywniej. Mazda może gospodarować paliwem wydajniej, przy zachowaniu doskonałych osiągów silnika. Na dynamikę i spalanie wpływ ma także masa auta. Co ciekawe, jak na swoje gabaryty CX-5 jest bardzo lekkim autem. Do konstrukcji ramy nadwozia wykorzystano lekkie stopy stali, aby maksymalnie obniżyć masę auta. Nie odbiło się to na bezpieczeństwie, gdyż do produkcji samochodu wykorzystano materiały o podwyższonej wytrzymałości, które gwarantują odpowiednią sztywność nadwozia i ochronę w trakcie kolizji.

Harmonijnie i komfortowo

Jak na miejskiego SUV-a przystało, wnętrze Mazdy jest eleganckie i wygodne. Spora przestrzeń bagażowa i pasażerka, pozwalają na przyjemną podróż nawet na dłuższych dystansach. CX-5 wyposażono w fotele Karakuri, które łatwo i szybko można złożyć jednym pociągnięciem dźwigni lub przycisku umieszczonego w oparciu. Duży, wielofunkcyjny wyświetlacz pozwala na wygodne korzystanie z nawigacji, dostarcza informacji o ustawieniach samochodu, oraz daje dostęp do listy odtwarzanych utworów i stacji radiowych. Mazda posiada rozbudowany system AudioBose, który składa się z 9 głośników i Audiopilot, który dostosowuje poziom dźwięk do natężenia hałasu pochodzącego z zewnątrz.

Mazda kazała dość długo czekać na swojego pierwszego kompaktowego SUV-a. Jednak widać, że był to dobrze wykorzystany czas, który pozwolił producentowi dostarczyć nowoczesny, ekonomiczny i ciekawy samochód, który śmiało może konkurować z takimi modelami, jak Toyota Rav4, czy Volkswagen Tiguan.

Be the first to comment on "Mazda CX-5 – początek niebiańskiej technologii"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.