Jak sprawnie spakować rodzinę przed urlopem?

rodzinny urlopWyjazd całą rodziną na urlop to nie lada wyzwanie. Najtrudniej jest wtedy, gdy w podróż jadą małe dzieci, bo te jak wiadomo potrzebują najwięcej przedmiotów. Kluczem do sukcesu jest dobry plan. Warto zawczasu rozpisać sobie co należy zabrać, żeby potem w pośpiechu nie zabrakło ważnych rzeczy.

Z reguły powstaje typowy problem, gdyż chcemy zabrać ze sobą więcej rzeczy niż możemy zmieścić. Na letni rodzinny urlop z reguły wybieramy się samochodem, a więc możemy zabrać tyle ile zmieści się w bagażniku. Wybór przedmiotów do zabrania często jest więc trudny. W tym momencie musimy sobie uzmysłowić, że wakacyjny wyjazd nie musi, a nawet nie powinien wyglądać tak jak nasza codzienność. Z tego powodu nie musimy mieć pod ręką wszystkich domowych kosmetyków, gadżetów, książek. Wręcz niewskazane jest by zabierać ze sobą komputer. Warto też w miarę możliwości wyłączać telefon, bo wakacje to czas spędzony z rodziną i dobra okazja by uprawiać sporty.

Ze sobą na pewno musimy zabrać dokumenty, w tym dowód ubezpieczenia zdrowotnego, pieniądze, kartę bankomatową i niezbędne leki. Jeśli chodzi o ubrania to nie warto zabierać ich zbyt dużo. Podobnie rzecz ma się z biżuterią czy kosmetykami. Gdy jedziemy pod namiot na pewno wato zabrać śpiwory i meble campingowe. Aby czas na urlopie mijał przyjemnie warto też zabrać niezbyt duży sprzęt sportowy, a więc piłki do nożnej i rakiety do badmintona. Na każdym urlopie przyda się także coś do czytania, okulary słoneczne, kremy zabezpieczające przed słońcem i aparat fotograficzny.

Coraz rzadziej z kolei zabiera się ze sobą jedzenie i naczynia, bo na urlopie warto stołować się w lokalach albo zamawiać noclegi z wyżywieniem. W końcu urlop to czas, kiedy chcemy odpocząć od codzienności, czyli gotowania, zmywania i innych obowiązków. Ponadto pamiętajmy o tym, żeby w pakowaniu wyręczać tylko najmniejsze dzieci, bo większe doskonale sobie poradzą z tym zadaniem, a dodatkowo będą dokładniej wiedzieć gdzie czego należy szukać.

Be the first to comment on "Jak sprawnie spakować rodzinę przed urlopem?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.