Książki vs Internet ? gdzie szukać rozrywki?

Nie da się ukryć, że w świecie rozrywki, literatura znaczy coraz mniej. W dobie Internetu i telewizji stała się, można chyba tak powiedzieć, rozrywką dla wybranych, położoną zupełnie poza głównym nurtem. Nie zastanawiałeś się nigdy, dlaczego tak się stało i czy nie warto starać się o odwrócenie trendu?

Podstawową zaletą masowej rozrywki pochodzącej z komputera lub telewizora jest wygodny dostęp oraz jej niezwykła różnorodność. Internet zawiera w sobie właściwie wszystko, co może człowieka bawić, włączając w to książki w różnych wersjach i formatach.

Mimo wszystko, w tradycyjnych papierowych książkach ukrywa się jakiś mały pierwiastek niezwykłości, który uwalnia się gdy mamy do czynienia z fizycznym przedmiotem, który możemy dotknąć.

Weźmy na przykład powieść Nie mów nikomu, której autorem jest Harlan Coben. Możemy się z nią zapoznać na wiele sposobów i każdy ma swoje wady i zalety. Jedną z opcji jest zakup ebooka. Wiele osób uważa czytanie na komputerze za niewygodne, a czytanie książek rozrywkowych z pewnością nie jest przyjemne. Innym sposobem jest książka audio, w której interpretacji pomogą nam lektorzy, a często nawet zawodowi aktorzy, jednak zabraknie w niej i jej bohaterach cząstki naszej wyobraźni.

Czytanie na papierze też nie jest wyjściem idealnym, bo wymaga czasu  i zaangażowania, ale mimo wszystko wydaje się najbardziej rozsądne, dlatego szczerze polecam czytanie książek.