Sofy – stylowe meble salonowe

Bezpowrotnie odeszły w zapomnienie czasy, kiedy wszelcy Polacy posiadali w domach jedyny model meblościanki. Ściślej rzecz konkretyzując, jeden rodzaj w dwóch barwach. Część miała jasny a część ciemny, ale to nieustannie były te same meble wypoczynkowe. Ponadto by je otrzymać, w wielu przypadkach należało w stosownym momencie zapisać się do kolejkowego komitetu a później nocami chronić miejsca przed sklepem meblowym czy domem handlowym.

I tak, nie wyłącznie skądinąd po wyposażenie domów i mieszkań, sterczeliśmy przez całe czasy. Dzisiaj, młodsze pokolenie zna to już zaledwie z filmów niepowtarzalnego Stanisława Barei. Obecnie posiadamy całkowicie odmienne czasy a wystrój naszych wnętrz zmienił się radykalnie. Rozwiązania jakie traktujemy nie różnią się niczym od tych stosowanych od lat w Zachodniej Europie. Markowe sklepy meblowe otworzyły u nas swoje markety. Ubóstwiamy zakupy w Ikei i innych rozpoznawalnych i wystrzałowych sklepach z tego sektora.Każdy niemal rodzaj fotela dostępny jest od około kilkunastu złotych a wysoka granica cenowa jest jedynie kwestią wyobraźni producenta.

W dyskontach meblowych kupimy pufy za kilkadziesiąt złotych, podczas gdy, bliźniaczy mebel w oryginalnym markecie, owszem znacznie lepiej wykończony, kosztować możenawet półtora tysiąca złotych. Częściowo duże ceny są z powodu pewnego modelu snobizmu i zapotrzebowania dzierżenia kosztownych produktów, które same w sobie nie są zupełnie tylekosztowne. Sam, poszukując stosunkowo dopiero co do pokoju przyzwoitej jakości sofy, spotkałem się na niesamowicie drogie produkty, który właściwie niczym poza logiem nie odróżniały się od tych udostępnianych dla kieszeni zwykłego klienta. Tak wiec, tak jak ze wszystkim, polecane jest utrzymanie umiaru. Nie wszystko bowiem godne jest bezsprzecznie swej ceny.

Nie zawsze, w szczególności w przypadku mebli, najdroższy znaczy najlepszy. Nie bójmy się więc zwracać uwagi na tańsze meble bez marki. Mogą nas one zdziwić niewiarygodnie na plus oraz służyć nam przez wiele nadchodzących lat.