Jazz na Starówce

W tym roku, już po raz 16ty wszyscy miłośnicy jazzu mogą rozkoszować się tymi przyjemnymi rytmami, odwiedzając w okresie między 3-cim lipca a 28 sierpnia warszawską Starówkę. W ramach plenerowej imprezy, odbędzie się łącznie 9 ciekawych koncertów.Rok rocznie, nieprzerwanie od 16-stu lat, na warszawskiej Starówce odbywa się plenerowa impreza jazzowa. Przybywają na nią nie tylko sami Warszawiacy ale i wielu gości spoza stolicy. W tym roku, wszyscy sympatycy jazzowych rytmów będą mogli między innymi posłuchać i obejrzeć popisy takich sław amerykańskich jak Grace Kelly czy Robin McKelle. Poza tym będą mogli też posłuchać polskich jazzowych brzmień. Swój udział zapowiedzieli między innymi: Andrzej Jagodziński ? uznany twórca ciekawych aranżacji muzycznych na fortepian, słynna grupa jazzowa Marcin Wasilewski Trio oraz Włodek Pawlik. Łącznie odbędzie się 9 koncertów.

To co wyróżnia tegoroczną edycję imprezy to fakt, iż w całości będzie ona nawiązywała do twórczości, obchodzącego 200 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Motywem przewodnim wszystkich prezentowanych dzieł muzycznych, będzie właśnie twórczość tego wielkiego wirtuoza.

Istną gratką dla fanów muzyki jazzowej, będzie również możliwość posłuchania, nagrodzonej w Gdyni, ścieżki dźwiękowej do filmu Rewers.

Muzyczna ?uczta? będzie serwowana w każdą sobotę w okresie od 3ego lipca do 28 sierpnia bieżącego roku.

Be the first to comment on "Jazz na Starówce"

Leave a comment

Your email address will not be published.




Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.