Jak zorganizować dziecku atrakcje na ferie?

Do ferii już coraz bliżej. Jeśli nie zaplanowałeś jeszcze, jak spędzi je Twoje dziecko, najwyższy czas o tym pomyśleć. Wbrew pozorom, aby zapewnić maluchom ciekawą rozrywkę, nie musisz wysyłać go na zagraniczny obóz, czy zapisywać do szkółki narciarskiej. Wystarczy nieco kreatywności!

W pierwszej kolejności dobrze jest sprawdzić ofertę lokalnego domu kultury. W okresie ferii większość tego typu instytucji organizuje zajęcia dla dzieci. Oferta jest na tyle szeroka, że każdy maluch znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu, bez względu na to, czy interesują go zajęcia sportowe, czy też malowanie na szkle. Większość tego rodzaju zajęć jest darmowa, przez co cieszą się sporym zainteresowaniem. Warto więc wcześniej zorientować się, czy nie obowiązuje rezerwacja miejsc na najbardziej oblegane zajęcia.

 Kolejna propozycja to wspólne wyjście do kina czy teatru lalek. Z pewnością uda Ci się wygospodarować przynajmniej jedno wolne popołudnie, które będziesz mógł w ten sposób spędzić z dziećmi. W czasie ferii repertuar kin i teatrów zwykle jest dostosowywany do najmłodszych widzów. Niektóre seanse zapewniają też dodatkowe atrakcje, w rodzaju konkursów, czy pokazów tańca, które z pewnością przypadną do gustu dzieciom.

Wizyta w kinie czy teatrze to fantastyczna alternatywa dla kolejnego dnia spędzonego przed ekranem telewizora czy komputera.

Jeśli Twój maluch lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, zabierz go na lodowisko lub na stok narciarski. W wielu miastach w czasie ferii wstęp na nie jest darmowy. Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji proponuje na przykład darmowe zjazdy z Górki Szczęśliwickiej. W Olsztynie działają natomiast dwa bezpłatne lodowiska. Sprawdź, jakie atrakcje dostępne są w Twoim mieście!