Jak zminimalizować w firmie koszty sprzątania? Maszyny do czyszczenia.

Firmy posiadające  duże powierzchnie produkcyjne, magazynowe czy biurowe muszą zatrudniać wykwalifikowaną kadrę sprzątającą lub zlecać utrzymanie czystości w miejscach pracy specjalistycznym podwykonawcom. Przy zatrudnieniu własnej kadry dobór odpowiedniego sprzętu ma duży wpływ na zredukowanie etatów do niezbędnego minimum.

Etaty w dużych firmach stanowią znaczącą część ponoszonych przez nie kosztów dlatego automatyzacja na każdym etapie funkcjonowania przynosi w krótkim czasie wymierne korzyści finansowe.

Odnosi się to również do wyposażenia załóg odpowiedzialnych za czystość pomieszczeń w firmie, gdzie coraz częściej standardem stają się 2 ? 3 osoby obsługujące profesjonalne maszyny do czyszczenia, a nie kilkunastu ludzi krążących po halach z mopami.

Zakup maszyny do czyszczenia w przypadku dużych powierzchni staje się koniecznością dla każdego przedsiębiorstwa liczącego koszty.  Inną kwestią jest jej wybór, który wymaga namysłu i właściwej oceny co do jej konkretnego przeznaczenia.  Ważne jest określenie rodzajów posadzek i ich podatności na zarysowania, a w przypadku miejsc o dużym nasileniu ruchu maszyny do czyszczenia powinny posiadać dodatkowo funkcję osuszania czyszczonej powierzchni minimalizując tym samym ryzyko poślizgu. Nie należy przy tym sugerować się najniższą ceną, która cechuje sprzęt zasilany kablem ponieważ przy nieregularnych kształtach sprzątanych pomieszczeń oraz np. przy dużej ilości zakamarków i korytarzy niezbędna może okazać się maszyna bez kabla, zasilana akumulatorem co pozwala na dużo sprawniejsze oczyszczenie podłóg.

Znalezienie dobrej maszyny do czyszczenia pozwoli na bardziej efektywną pracę osoby obsługującej urządzenie, a z dużą różnorodnością i możliwością dopasowania do indywidualnych wymogów można zapoznać się na wielu portalach branżowych, gdzie często podane są również punkty obsługi stacjonarnej w różnych regionach Polski wraz z  serwisowaniem sprzętu.

Be the first to comment on "Jak zminimalizować w firmie koszty sprzątania? Maszyny do czyszczenia."

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.