Używane maszyny budowlane – warto?

Firma budowlana, która chce się liczyć na współczesnym rynku zamówień  nie może dziś istnieć bez własnego sprzętu budowlanego. Stanowi to sporą barierę finansową szczególnie dla mniejszych firm, będących dopiero w fazie rozwoju. Co zatem powinno się przedsięwziąć, by móc się w tej dochodowej branży rozwijać przy zminimalizowaniu kosztów?

Zakup sprzętu budowlanego jest związany z dużym wydatkiem, z którym mniejsze i wchodzące na rynek firmy nie są w stanie sobie poradzić.  A każde nawet najmniejsze przedsiębiorstwo chcące sprostać wymogom kontraktów z branży budowlanej oraz konkurencji, musi posiadać odpowiednie narzędzia do wykonania prac czyli w tym przypadku kilka podstawowych maszyn budowlanych.

Nowe koparki czy spycharki kosztują po kilkaset tysięcy złotych, rozsądnym więc wyjściem przynajmniej na początek, jest zakup używanych maszyn przy jednoczesnym związaniu się z profesjonalnym zakładem dostarczającym części do maszyn budowlanych wraz z serwisowaniem zakupionych pojazdów.

Koszt używanych maszyn znacznie zmniejsza nakłady firmy i wprawdzie należy spodziewać się częstszych awarii to ważne, by części do maszyny budowlanej móc nabyć z bezpiecznego źródła, a bezpieczeństwo to znacząco podnosi przynajmniej kilkuletnia obecność dostawcy na rynku oraz jego dobra renoma w branży.

Dział części maszyn budowlanych to główna specjalizacja profesjonalnych firm.  Zajmują się one także serwisem maszyn budowlanych wielu znanych marek np. Caterpillar, Komatsu, Volvo oraz JCB. Co ważne, można w nich też nabyć zamienniki części do maszyn budowlanych tych marek, które są kolejnym elementem znacząco obniżającym koszty.

Tak więc rozsądna inwestycja w używane pojazdy do pracy na budowie w połączeniu z odpowiednim serwisowaniem takich maszyn może okazać się jedynym rozwiązaniem dla firm chcących zdobywać zamówienia przy pracach budowlanych.

Be the first to comment on "Używane maszyny budowlane – warto?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.