Jak utrzymać obrusy i serwety w dobrym stanie?

Osoby prowadzące własne lokale gastronomiczne z pewnością zdają sobie sprawę, jak trudne jest utrzymanie bielizny stołowej w dobrym stanie. Obrusy niemal codziennie są plamione przez nieostrożnych klientów, należy więc regularnie je prać. Niestety tak częste pranie często przekłada się na pogorszenie jakości materiału, a po jakimś czasie sprawia, że obrus nie nadaje się już do użycia. Jeśli nie chcesz wymieniać całej bielizny stołowej w swojej restauracji, powinieneś przestrzegać kilku prostych zasad. Kupując obrusy musisz kierować się przede wszystkim ich wysoką jakością. Im lepszy materiał, z którego został uszyty obrus, tym lepiej będzie on znosił pranie.

Nie warto więc oszczędzać na kupnie obrusów, wybierając te najtańsze, wątpliwej jakości. Dobry obrus to inwestycja na kilkanaście miesięcy. Niektórzy klienci potrafią na pierwszy rzut oka ocenić jakość obrusa, warto więc przywiązywać do niej wagę. Praktycznym rozwiązaniem są tez obrusy plamoodporne. Wprawdzie nie każda plama na nich jest możliwa do usunięcia przy pomocy wilgotnej ściereczki, jednak odplamianie tego rodzaju obrusów przebiega znacznie szybciej i efektywniej. Przy praniu obrusów powinnyśmy też zwracać uwagę na oznaczenia umieszczane przez producenta na metce. Zwykle dotyczą one przede wszystkim zalecanej temperatury prania obrusów, która jest uzależniona od ich koloru. I tak, w najwyższej temperaturze możemy prać obrusy białe. W ich przypadku optymalną temperaturą będzie 90 stopni Celsjusza. W przypadki obrusów w pastelowych kolorach będzie to 60 stopni Celsjusza, a w przypadku obrusów w ciemnych i intensywnych barwach ? 40 stopni Celsjusza.

W tych samych temperaturach pierzemy serwety i serwetki bankietowe. Pamiętaj też, że im wcześniej zostanie wyprany obrus, tym większa szansa na to, że plama zniknie bez śladu. Bardzo istotne jest stosowanie odpowiednich detergentów, na tyle delikatnych, by nie niszczyły materiału, a jednocześnie na tyle silnych, by skutecznie usuwały plamy. Przestrzeganie tych prostych zasad pozwoli ci na dłużej utrzymać twoje obrusy, serwetki i inne elementy bielizny stołowej w dobrym stanie.

Be the first to comment on "Jak utrzymać obrusy i serwety w dobrym stanie?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.