Co po zakupie paneli podłogowych?

Urządzenie mieszkania może przysporzyć nam wiele dylematów. Zastanowić się nam pewnie przyjdzie nad pokryciem ścian, podłóg, umeblowaniem i innymi aspektami. Zatrzymajmy się jednak na chwilę przy podłogach. Bardzo popularnym wyborem są panele podłogowe, gdzie producenci zaskakują nas ogromem wyboru ich produktów. Przechodząc krok dalej, kupiliśmy właśnie wybrane panele i co dalej powinniśmy poczynić? Postaram się na to pytanie odpowiedzieć.

Po transporcie paneli do naszego mieszkania powinniśmy wstrzymać się z układaniem przez jakieś dwa lub trzy dni. Ważne jest, by panele podłogowe miały czas na aklimatyzację, czyli przystosowanie się do warunków panujących w pomieszczeniu, w którym będą układane. Powinniśmy zdjąć z paneli folię ochronną, w którą są one pakowane. Co do taśm, sznurów i innych elementów, którymi panele związane są w pakiety to polecałbym nie zdejmować ich. Niech panele spokojnie poleżą pogrupowane przez ten czas.

Przejdźmy teraz do odpowiedniego przygotowania podłoża przed ułożeniem paneli. Podłoże powinno być równe i suche, dla uniknięcia przenikania wilgoci z betonowego podłoża warto położyć specjalną, ochronną folię. Warto również zainwestować w odpowiednie maty wygłuszające pod panele. Taka mata pozwoli nam na praktycznie bezdźwięczne korzystanie z podłogi.

Na koniec warto wspomnieć, że najważniejsza zasada przy układaniu paneli to układanie całości jako podłogi pływającej. Chodzi tu o to, że nie przykleja się takiej podłogi do ścian i podłoża.

Be the first to comment on "Co po zakupie paneli podłogowych?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.