Jak dyskretnie podsłuchiwać?

Wywiad gospodarczy, obserwacja, niezauważalne śledzenie oraz gromadzenie informacji na czyjś temat to powszechne obowiązki w pracy detektywa. Praca tego typu nie należy do najłatwiejszych i wymaga sporej wiedzy, cierpliwości i profesjonalnego sprzętu operacyjnego.

Oprócz aparatu fotograficznego oraz dobrej lornetki przydatne mogą okazać się bardziej wysublimowane gadżety ułatwiające tą trudną lecz ciekawą pracę podczas szpiegowania zazdrosnej żony czy współmałżonka.

Gdzie szukać takich gadżetów?

Pomocną dłoń podają sklepy detektywistyczny z wielorakim sprzętem znajdującym zastosowanie w przeróżnych sytuacjach. Jak zdobyć informację, gdy nie mamy dostępu do pomieszczenia? Gdy dostęp mamy ograniczony by podrzucić nadajnik podsłuchowy czy też dyktafon cyfrowy możliwe jest użycie podsłuchu stetoskopowego. Przytykając do drzwi, szyby lub także ściany jest możliwość usłyszeć znacznie więcej. A co zrobić jeśli np. chcemy nagrać rozmowę podczas spotkania w parku? Tutaj ciekawym rozwiązaniem mogą być kamery zamaskowane. Dyskretna kamera w krawacie nie wzbudzi najmniejszych podejrzeń w tłumie a dostarczy nam dobrej jakości materiał audio video. C

zasem jednak nawet i najlepszy detektyw nie ma możliwości zbliżyć się do śledzonego obiektu a tym samym podsłuchać rozmowy. Co wtedy? Jest na to metoda.

Niewielkich rozmiarów mikrofon kierunkowy i niewielkie słuchawki to zadanie na pewno są wstanie ułatwić. Podsłuchiwanie rozmowy z odległości to wysoce ważny element dyskretnej pracy operacyjnej. W dużych aglomeracjach na pewno łatwo być niezauważonym. Niesie to ze sobą niemało korzyści oraz wad. Aby śledzić czyjś samochów należy zachować dystans, aby nie zostać zdemaskowanym. Lecz co zrobić, kiedy pojazd przejedzie na pomarańczowym świetle a my nie zdążymy?

Praktycznie nic już nam nie pozostaje. Śledzony obiekt przepadł. Nie do końca. Dokładny lokalizator GPS podczepiony pod samochodem szybko powoli nam zlokalizować pojazd monitorowany. Urządzeń tego typu jest bardzo wiele i opisywać je można bez końca. Za ich pomocą praktycznie każdy z nas może być, choć po części detektywem.

Be the first to comment on "Jak dyskretnie podsłuchiwać?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.