Implanty zębowe jako uzupełnienie braków

Piękny uśmiech i zdrowe zęby to jedne z najważniejszych atrybutów wpływających na efekt tzw. „pierwszego wrażenia”, które znacząco definiuje późniejsze relacje z innymi ludźmi. Dlatego tak ważne jest, by te atrybuty towarzyszyły nam jak najdłużej.

Podstawową zasadą zachowania ładnego i zdrowego uzębienia jest odpowiednio regularna higiena, czyli mycie zębów po posiłkach przy użyciu dobrej jakości szczoteczek i past do zębów oraz równie regularne wizyty w poradni stomatologicznej. Wówczas ewentualne procesy zapalne w jamie ustnej można wykryć w ich początkowej fazie, co daje gwarancję skutecznego wyleczenia.

Bywają jednak sytuacje od nas niezależne i mimo właściwie prowadzonej profilaktyki jamy ustnej zdarzają się rozmaite urazy, czy choroby, które skutkują utratą jednego lub kilku zębów. Wbrew pozorom nawet brak jednego czy dwóch zębów w miejscu, które jest niewidoczne podczas mówienia i uśmiechania się może skutkować pogorszeniem stanu dziąseł, złym zgryzem i nie wystarczającym rozdrabnianiem pokarmów podczas jedzenia, co z kolei pociąga za sobą możliwość wystąpienia problemów żołądkowo-jelitowych.

Warto zatem zadbać o odpowiednio wczesne uzupełnianie braków w uzębieniu, a najlepszą metodą jest wstawienie implantu zęba. Przy tej nowoczesnej metodzie nie potrzeba tak jak kiedyś szlifować dwóch sąsiednich zdrowych zębów, by założyć mostek. Implant łączy się bezpośrednio z kością w miejscu, w którym wystąpił ubytek. Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a wprawny stomatolog przy odpowiednio dobrych warunkach kostnych przeprowadzi go w zaledwie 20 minut.

Pozostaje jeszcze wybranie odpowiedniego gabinetu, który dysponuje nowoczesnym sprzętem stomatologicznym i odpowiednio wyszkolonym zespołem lekarzy, jak np. Soldent.pl

Klinika Estetycznej Ortodoncji i Implantologii SOLDENT z Warszawy spełnia te wymogi, a jej specjalizacją są najnowsze sposoby leczenia ortodontycznego oraz skomplikowane zabiegi implantologiczne. Jest jedną z najlepiej wyposażonych klinik stomatologicznych i zatrudnia profesjonalny personel medyczny.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter