Nadchodzi wiosna!

Mamy bardzo dobre wiadomości dla tych, którzy mają już dość szarugi za oknem i przymrozków. W tym roku zima nie powinna już wrócić. Możemy schować do szafy puchowe kurtki i ciepłe kozaki i przygotować się na nadejście wiosny!

 

Te optymistyczne wiadomości mają oczywiście swoje potwierdzenie w obserwacjach meteorologicznych. Zgodnie z nimi, już od najbliższej soboty temperatura stopniowo będzie pięła się w górę. Chociaż nocne przygruntowe przymrozki prawdopodobnie jeszcze nas nie opuszczą, dni będą ciepłe i słoneczne.

 

Już w ten weekend możemy spodziewać się na termometrze 8 stopni Celsjusza. To jednak dopiero preludium do tego, co nas czeka w przyszłym tygodniu. W następny weekend możemy spodziewać się nawet 15 stopni Celsjusza w najcieplejszym momencie dnia.

 

Tą optymistyczną prognozę pogody na najbliższy czas potwierdza też Waldemar Skałba, przedstawiciel warszawskiego biura meteorologicznego Cumulus. Jego zdaniem nadejście wiosny w najbliższym czasie jest niemal pewne. Zwiastuje to cieplejsze powietrze napływające nad nasz kraj od zachodu. Jego wpływ w pierwszej kolejności odczują oczywiście mieszkańcy zachodnich województw, jednak stopniowo rozszerzy się on na całą Polskę, fundując nam iście wiosenne temperatury.

 

Pozostaje więc tylko odświeżyć wiosenne ubrania i wybrać się na spacer w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny. Przyroda również potwierdza zapewnienia meteorologów. W ogrodach można spotkać już pierwsze wiosenne kwiaty, na przykład krokusy nieśmiało przebijające się na powierzchnię. Trawa powoli się zieleni. Ptaki śpiewają już coraz głośniej. Gęsi wracają z ciepłych krajów. Wiosna nadchodzi ? to fakt!