Escape room – przeżyj przygodę w pokoju zagadek

Duże miasto, grupa przyjaciół i odwieczny dylemat, co zrobić, by zabawa była inna niż zwykle, by nie zacząć i nie skończyć dobrze zapowiadającego się wieczoru w pubie, dyskotece, w kinie czyli  jak zwykle. Właśnie z myślą o osobach poszukujących alternatywnych przeżyć i atrakcji innych niż dotąd, powstały escape roomy.  Ale o co w tym chodzi?

Escape roomy w największym skrócie to specjalnie przygotowane, zamknięte pomieszczenia, z których gracze (uczestnicy zabawy) muszą się wydostać po rozwiązaniu różnorodnych utrudniających im tą misję zagadek i łamigłówek.  Początkowo ta forma rozrywki zaistniała w grach komputerowych (oraz jest dobrze kojarzona z kinowych hitów wielkiego ekranu) i ewoluowała –  w miarę rozwoju technologii w coraz wymyślniejsze graficznie zagadki.

Popularność takich wirtualnych pokojów wzrastała tak bardzo, że pojawiły się one również w realu i są dzisiaj doskonałym przykładem tego, jak zabawę można przenieść sprzed monitora do świata rzeczywistego.

Pokoje takie mogą być różnego charakteru, mogą np. bawić, straszyć, przerażać, i przede wszystkim zmuszać do myślenia, stawiając przed uczestnikami gry coraz to nowe wyzwania i wyzwalając w nich chęć współpracy w grupie oraz kreatywne myślenie. Wrażenia z takiej zabawy pozostają w pamięci wszystkich graczy naprawdę na bardzo długo.

W Polsce pokoje typu escape room pojawiły się już m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie, i prawdopodobnie ich popularność sprawi, że pojawią się również w innych dużych miastach.

Jednym z warszawskich adresów, pod które powinny się skierować osoby chcące doświadczyć tej przygody jest www.captivity.pl, escape room, który w stałej ofercie posiada np. ciekawy pokój stylizowany na łódź podwodną, z której w odpowiednim czasie należy się ewakuować, pokoje „Gry o tron” i komnatę „Gwiezdna wojna”.  Do pokoi może wejść od 1 do 6 osób, we wszystkich trwa walka z czasem oraz mnóstwo łamigłówek do rozgryzienia, a czas trwania zabawy wynosi do 45 minut. Firma oferuje również dostosowanie zabawy do indywidualnego gustu uczestników, może też przygotować dowolną przestrzeń zamkniętą wskazaną przez klienta wg jego indywidualnych upodobań.

Escape room to przede wszystkim forma alternatywnego spędzania czasu wolnego ze znajomymi, rodziną i przyjaciółmi. Może być również ciekawą opcją na atrakcję do organizowanej imprezy firmowej czy niebanalnym pomysłem na wieczór panieński lub kawalerski.

Be the first to comment on "Escape room – przeżyj przygodę w pokoju zagadek"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.