Ekologiczne myjnie – popularne jak nigdy

Myjnie ekologiczne stają się coraz bardziej popularne zarówno w krajach europejskich jak i w krajach Ameryki Północnej. Ma to związek z współczesnym podejściem do kwestii ochrony środowiska, które zostało spowodowane pojawieniem się ogólnego trendu proekologicznego we wszystkich dziedzinach życia. Czym różnią się ekologiczne myjnie od tradycyjnych i dlaczego okazują się korzystniejsze dla naszego otoczenia?

Myjnie ekologiczne bazują na wykorzystaniu pracy co znacznie zmniejsza zużycie wody
( redukcja do  około 3-4 litrów). Oprócz tego w przeciwieństwie do zwykłych myjni, mycie za pomocą pary wodnej odbywa się bez użycia niebezpiecznych dla środowiska środków chemicznych. Jedynymi preparatami jakie są w tym celu wykorzystywane są na przykład środki z domieszką kwarcu, a więc materiału w pełni biodegradowalnego.

Obecnie liczba myjni ekologicznych w Polsce sięga liczby 500. W celu wyszukania najbliższego stanowiska wystarczy wpisać w wyszukiwarkę proste hasło, na przykład mieszkając w Krakowie wpiszemy treść; ekologiczna myjnia samochodowa KrakówWyświetlone wyniki dotyczyć będą wyłącznie ekologicznych stanowisk.

Doskonałe efekty jakie można uzyskać za pomocą oczyszczającej pary wodnej oraz niskie ryzyko uszkodzenia części, z jakim mamy do czynienia w przypadku myjni automatycznych zagwarantowały prężny rozwój myjni ekologicznych na terenie Polski.  Specjaliści twierdzą, iż mimo tego, że tradycyjne myjnie oferują swoje usługi za znacznie mniejszą cenę od myjni ekologicznych, to właśnie one już wkrótce znikną z rynku.

Dodatkowym plusem korzystania z tego rodzaju myjni, jest stosowanie specjalnych emulsji oczyszczających, które oprócz naturalnego pochodzenia zabezpieczają i chronią karoserię.

Można śmiało stwierdzić, że uruchomienie kolejnych stanowisk okaże się lukratywną inwestycją. Ich uruchomienie nie jest kosztowne, natomiast według ostatnich trendów cieszą się coraz większym popytem, co prawdopodobnie się nie zmieni.

1 Comment on "Ekologiczne myjnie – popularne jak nigdy"

  1. Ostatnio na fali są nawet myjnie parowe – i to mobilne w dodatku!
    Nie dość że fajna sprawa, to jeszcze na franczyzie można nieźle zarobić:D

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.