Dlaczego kobiety dbają o urodę?

Odpowiedź na to pytanie jest tyleż oczywista co zagmatwana równie, jak kobieca natura. Trudno znaleźć przedstawicielkę płci pięknej, która nie dbałaby o swój wygląd w jakikolwiek sposób. Wszystkie panie mają jakiś określony styl i własne metody dbania o siebie, które są mniej lub bardziej skuteczne.

Nie tylko dziś mamy do czynienia z niezliczoną ilością zabiegów upiększających. Już w starożytności sławna królowa Egiptu – Kleopatra zażywała kąpieli w mleku, natomiast rzymianie spędzali całe dnie w łaźniach, gdzie swoją drogą toczyło się również bujne życie towarzyskie. Uroda jest tym, na co w znacznej części sami mamy wpływ i dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Faceci zazwyczaj wykazują niewiele cierpliwości wobec codziennych zabiegów pielęgnacyjnych kobiet, jednak częstokroć sami spędzają przed lustrem niewiele mniej czasu i być  może utrudniony do niego dostęp jest powodem tychże frustracji. Kobiety dbają o swoją urodę głównie z dwóch powodów. Pierwszy z nich to oczywiście mężczyźni. Nie trzeba ukrywać, że każda kobieta odczuwa satysfakcję, kiedy widzi, że panowie się za nią obracają. Drugim powodem jest fakt, że świadomość doskonałego wyglądu wprawia kobiety w dobry nastrój. Poprawia to pewność siebie, co jest niestety coraz częściej cechą charakteru pożądaną w życiu codziennym.

No i pozostaje ostatnia kwestia: zapachy. Kobiety uwielbiają otaczać się pięknymi zapachami, a drogie perfumy, to jeden z najlepszych prezentów, jakie można podarować dziewczynie. To również ma swoje uwarunkowania psychologiczne. Piękne zapachy nasuwają nam pozytywne skojarzenia, stąd kiedy poznajemy jakąś osobę, która na przykład używa ładnych perfum, od razu mamy o niej dobre zdanie.

Be the first to comment on "Dlaczego kobiety dbają o urodę?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.