Siara – najważniejszy, pierwszy pokarm

Wszystko czym natura obdarzyła kobietę w ciąży ma służyć dziecku, temu, żeby urodziło się zdrowe i później zdrowo rosło. Dziecko w łonie matki czerpie z jej organizmu wszystkie potrzebne składniki dla swego prawidłowego rozwoju. Jednak to nie koniec parasola ochronnego, jaki matka roztacza nad dzieckiem.

Przez cały okres karmienia piersią mleko matki dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które stanowią najlepszą ochronę dla małego człowieka. Co istotne wiele mam karmiąc piersią przez pierwsze pół roku nie podaje dodatkowych pokarmów ani napojów. Ten okres sześciu miesięcy żywienia tylko mlekiem matki niezwykle korzystnie wypływa na ogólny stan zdrowia dziecka.

Aktywność piersi i przygotowanie do produkcji mleka zaczynaj się na wiele miesięcy przed porodem. Piersi powiększają się, mogą stać się bolesne, obrzmiałe. Wiele kobiet martwi się na zapas, czy będzie mogło karmić piersią dlatego z utęsknieniem wygląda, czy pojawi się siara w ciąży, czyli ten pierwszy zwiastun pokarmowy. Siara jest niezwykle ważną substancją, która zawiera bardzo cenne substancje odżywcze. Jest to pierwszy pokarm, jaki noworodek otrzyma od mamy. Jednak siara przed porodem wcale nie musi się pojawić i nie jest to żaden wyznacznik późniejszej laktacji. To, czy siara się pojawi czy nie i jak potem będzie przebiegać karmienie piersią jest uzależnione od indywidualnych cech kobiecego organizmu.

Be the first to comment on "Siara – najważniejszy, pierwszy pokarm"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.