Czy kopanie kryptowalut jest opłacalne?

Wiele osób pyta, czy kopanie kryptowalut nadal jest opłacalne, a jeśli tak to jak bardzo? I tu odpowiedź niestety nie jest tak prosta i oczywista, jak mógłbyś tego chcieć.

Opłacalność kopania kryptowalut

Kopanie kryptowalut moze być opłacalne, ale zależy od tego po jakim kursie, czyli po jakiej cenie sprzedasz swoją kryptowalutę. Jeśli zrobisz to za cenę mniejszą, niż to , ile wydałeś na kopanie, urządzenia, sprzęt, prąd itd, to oczywiście nie będzie to dla Ciebie opłacalne.

Ale jeśli sprzedasz wykopane kryptowaluty za cenę lepszą (i na to się nastawia większość górników kryptowalut), to wtedy będzie to dla Ciebie bardzo opłacalne. Cierpliwość to klucz jeśli chodzi o kopanie kryptowalut a nastepnie ich trzymanie i sprzedaż po dobrym kursie.
Osoby które nie są cierpliwe w ogóle nie powinny myśleć o kopaniu kryptowalut.

Trzeba pamietać, że nawet najbardziej podstawowe urządzenia kopiące kryptowaluty czyli tzw koparki do kryptowalut pobierają duże ilości prądu (za który górnik musi oczywiście co miesiąc zapłacić) i jednocześnie generują znaczne ilości ciepła, więc mając taką domową kopalnię kryptowalut, może się okazać, że będziemy płacić bardzo duże rachunki za prąd, a latem się dosłownie ugotujemy w mieszkaniu, bo pracująca koparka do kryptowalut będzie wydzielać ciepło, którego nie zniesiemy. Żeby kopanie było efektywne wydajność takiego kopiącego urządzenia (czyli w skrócie pewien stosunek mocy obliczeniowej do ilości pobieranego przez urządzenie prądu) musi być na odpowiednio wysokim poziomie. Jeśli masz drogi prąd, słabą wentylacje i słabą moc koparki do kryptowalut, to wtedy taki interes nie będzie dla Ciebie opłacalny.

Chyba, że kryptowaluta, jaką wykopiesz będzie dla Ciebie mogła leżeć i sprzedaż ją jak urośnie milion procent, to wtedy to się opłaci, ale nigdy nie wiesz czy kurs kryptowaluty urośnie aż o milion procent, ani kiedy to sie stanie.