Czapki dla dzieci produkt polski

Ogólnie wiadomo, że od 1989 roku przedsiębiorczość w Polsce nabrała rozpędu. I od co najmniej20 lat w Polsce produkuje się naprawdę dobre czapki dla dzieci, w dziesiątkach  modeli do wyboru. Czapki te nie tylko są wykonane z przyjemnych w dotyku, miękkich, modnych ale także z atestowanych materiałów. Dbające o swój wizerunek firmy przykładają do tego ogromną wagę, stosując  materiały  oznaczone certyfikatem „Bezpieczny dla dziecka” oraz spełniając niezwykle wymagające polskie normy.

Oczywiste jest więc, że o wiele lepsze i tańsze niż za granicą czapki dla dzieci, można kupować w Polsce. Co więcej są one produkowane przez nasze rodzime firmy dzięki czemu ich produkcja ma dodatkowe zalety ? daje pracę polskim pracownikom i zapewnienie bytu wielu rodzinom. Część polskich firm nie zdołała się jednak skutecznie przebić ze swoją ofertą na rodzimym rynku i produkują wysokiej jakości czapki dla dzieci pod szyldem zagranicznych marek. Dlaczego? Dlatego, że wśród wielu z nas pokutuje błędne, przetransponowane z czasów PRL przekonanie, że to co z zagranicy jest jakby lepsze. Błąd!

Paradoksalne jest to, że konsumenci w Polsce i w kilkunastu krajach Europy kupują wiele wysoko przetworzonych produktów z Polski sprzedawanych pod cudzym znakiem towarowym. Jak długo jeszcze będziemy obserwować na rynku takie rozdwojenie? Oby jak najkrócej. Na szczęście coraz bardziej doceniany i poszukiwany jest w Europie produkt Made in Poland.

Wróćmy  jednak do czapek. Trzeba zauważyć, że także rozmiar centylowy główek dziecięcych (w rozmiarowych grupach wiekowych) w ciągu ostatnich 20 lat  zmienił się, dzisiejsze dzieci mają większe główki niż 20 lat temu. Na to także zwracają baczną uwagę projektanci czapek dla dzieci. Dobrze zaprojektowane czapki dla dzieci muszą być wygodne i doskonale dopasowane do anatomicznego kształtu głowy dziecka. Wtedy się nie zsuwają i skutecznie chronią głowę dziecka przed zimnem. Są ciepłe (charakteryzują się wymaganą izolacyjnością cieplną) oraz zapewniają oddychanie skóry (niezbędna wentylacyjność). Co więcej materiały, z których są wykonane nie odkształcają się wskutek długotrwałego użytkowania, mają trwałe kolory i przez wiele lat nie tracą swoich właściwości.

Oczywiste jest, że wysokiej jakości czapek nie kupi się w żadnym tanim dyskoncie. Ich sprzedaż prowadzą wyspecjalizowane sklepy z artykułami dla dzieci, zaopatrzone w dobre i polskie produkty dla dzieci i tam należy ich szukać.

Zatem drodzy Rodzice, jeśli pragniecie dać swoim dzieciom to co najlepsze także w zakresie postawionej wyżej kwestii, to zadbajcie by już od najmłodszych lat wasze pociechy polubiły noszenie wygodnej i ciepłej czapki. Zróbcie to również po to, by później jako nastolatki,  nie chodziły przy kilkustopniowych lub nawet kilkunastostopniowych mrozach z odkrytymi głowami.

Bo, to co będzie za kilkanaście lat wasze dziecko nosiło zimą na głowie, i czy w ogóle coś będzie na niej miało, w bardzo dużej mierze zależy dzisiaj od Was! Od tego czy założycie mu dziś na główkę tanią, niezdrową dla skóry, nietrwałą tandetę czy polski produkt wysokiej jakości.

Be the first to comment on "Czapki dla dzieci produkt polski"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.