Co musimy wiedzieć, kupując nagrobek?

Zazwyczaj nie jesteśmy przygotowani na zakup nagrobka, zwłaszcza jeśli wcześniej tego nie robiliśmy. Jednak mimo tego, że nie myślimy o tym na co dzień, prawdopodobnie kiedyś staniemy przed wyborem odpowiedniego pomnika w zakładzie kamieniarskim.

Jakie nagrobki możemy wybrać w zakładzie kamieniarskim?

Wybór może wydawać się przeciążający, ale to, co musimy wiedzieć przede wszystkim to jakiego rodzaju nagrobka szukamy. Nagrobek Poznań, występuje w 4 rodzajach. Pojedyncze, jak sama nazwa wskazuje, kupowane są w celu upamiętnienia jednej, dorosłej osoby. Pomniki dziecięce mają utrwalać wspomnienia o zmarłych dzieciach. Można wybierać także wśród opcji wieloosobowych, czyli grobowców oraz podwójnych kamieni nagrobnych.

Dlaczego warto wybrać nagrobki granitowe?

Na rynku możemy wybierać spośród 3 głównych rodzajów nagrobków:

1. pomników chińskich,
2. pomników z lastryko,
3. pomników z granitu.

Te pierwsze są niestety niezbyt trwałe i szybko ulegają zniszczeniu. Drugi rodzaj także nie cechuje się wysoką jakością. Nagrobki granitowe Poznań są zdecydowanie najtrwalszym rodzajem nagrobków. Kamieniarstwo w granicie ma długą historię, a granit przez wiele lat nabywa swoich trwałych właściwości. To wszystko sprawia, że możemy liczyć zarówno na wytrzymałość surowca w warunkach cmentarnych, jak i na doświadczenie ludzi z nim pracujących.

Wybory estetyczne w zakładzie kamieniarskim

Kiedy już wiemy, jaki rodzaj nagrobka będzie odpowiedni do naszych potrzeb oraz z jakiego surowca ma być on wykonany, możemy przystępować do wyboru kształtu i kolorystyki nagrobka, ale też i elementów, które się na nim znajdą, jak czcionka, symbole czy dodatki. Pomniki można dopasować do potrzeb i upodobań klienta. Kamieniarze oferują zarówno gotowe wzory, jak i są w stanie wykonać indywidualne projekty.

Na co możemy liczyć, wybierając pomnik w zakładzie kamieniarskim?

Zakłady kamieniarskie ułatwią Państwu trudny wybór swoją ekspertyzą i doświadczeniem. Wiedzą oni, że decyzja wyboru nagrobka dla bliskiej osoby nie należy do najłatwiejszych. Jak przebiega wizyta w takim zakładzie? Najpierw zwyczajnie się na nią umawiamy. Podczas niej zapoznajemy się z ofertą danej firmy. Dobrzy specjaliści już w ciągu jednego spotkania są w stanie rzeczowo doradzić Państwu w spokojnej atmosferze. Pokażą także przykłady swoich prac. Będą odpowiadać na nurtujące pytania. Po podjętej decyzji podpisują Państwo umowę z zakładem, uzgadniając jednocześnie wszystkie szczegóły wykonania i ostateczną cenę. Następnie nagrobek jest przez zakład produkowany, a potem montowany na cmentarzu.

Podsumowując, wybór nagrobka jest z pewnością trudną emocjonalnie decyzją. Jednak przed przyjściem do zakładu kamieniarskiego, nie musimy być specjalistami w dziedzinie kamieniarstwa. Tak naprawdę musimy tylko wiedzieć, jakiego rodzaju nagrobka potrzebujemy. Dobrzy specjaliści pomogą Państwu się zdecydować, doradzą w zakresie wyboru trwałego surowca i estetyki pomnika. Kiedy natomiast te decyzje zostaną już podjęte, pracownicy zakładu zajmą się wszystkim od wykonania po montaż.