Charakterystyka rusztowań modułowych

Rusztowania modułowe to jedne z bardziej skomplikowanych rodzajów rusztowań jakie dostępne są na rynku. Zaprojektowano je na potrzeby dużych obiektów, które są trudne w orusztowaniu. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat rusztowań modułowych.

Zastosowanie

Systemowe rusztowania modułowe pozwalają na realizowanie nawet skomplikowanych zadań. Służą do zabudowy obiektów przemysłowych posiadających dużą ilość aparatury, przewodów, instalacji oraz rurociągów. Z tego powodu stosuje się je głównie w przemyśle paliwowym i stoczniowym, w energetyce oraz przy budowie mostów i wiaduktów.

-Rusztowania modułowe stanowią połączenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych z wysokiej jakości materiałami, dlatego należą one do najlepszych modeli rusztowań. Ich dodatkowym atutem jest możliwość przestrzennej rozbudowy – zapewnia ekspert reprezentujący firmę RAMIRENT, wypożyczalnię sprzętu budowlanego.

Sposób montażu

Dobrze złożona konstrukcja cechuje się stabilnością i zapewnia wygodne, a przede wszystkim bezpieczne użytkowanie. Jest to o tyle ważne, że modułowe rusztowania należą do trudnych i pracochłonnych w montażu. Wszystko dlatego, że konstrukcje te przeznaczone są do pracy na dużych wysokościach.

Wśród podstawowych elementów rusztowań modułowych znajdują się stojaki, rygle, podesty komunikacyjne, stężenia poziome i pionowe oraz stalowe podesty. W montażu stosuje się specjalne rozwiązania dotyczące łączenia elementów poziomych i pionowych (dokonuje się tego przy pomocy zamka klinowego). Podstawę konstrukcji stanowią stopy gwintowane.

Zalety rusztowań modułowych

Do największych zalet tego rodzaju rusztowań należy zdecydowanie możliwość dostosowania ich do każdej budowli, niezależnie od tego jak bardzo jest skomplikowana. Bez problemu można postawić rusztowanie modułowe przy rafinerii, wieży lub nietypowych obiektach. Co więcej, dowolność jego rozbudowy umożliwia komfortową pracę.

Rusztowania modułowe dają ogrom możliwości, dlatego zyskują na popularności i coraz chętniej wybierane są przez firmy budowlane, a innowacyjne rozwiązania zastosowane w konstrukcji pozwalają na ich profesjonalne i bezpieczne wykorzystywanie. Wysoka jakość rusztowań modułowych oparta jest na ergonomicznej konstrukcji i logicznych rozwiązaniach technologicznych.

Be the first to comment on "Charakterystyka rusztowań modułowych"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.