Buty motocyklowe

Buty motocyklowe – niezwykle ważna część ubrania na motocykl przede wszystkim dlatego, iż głównym zadaniem butów jest ochrona. Buty chronią przed urazami pięty, palce i goleń. Po pierwsze, buty motocyklowe zostały stworzone z myślą o stopach motocyklisty, czyli muszą przede wszystkim stabilizować stopę, a także stanowić ochronę przed czynnikami atmosferycznymi.

Dlatego też dobre buty motocyklowe powinny być wykonane ze szczególną starannością, a także powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Im lepszy materiał tym lepsze buty. Należy pamiętać, iż buty motocyklowe mają za zadanie chronić nogi podczas upadku co jest niezwykle ważne, gdy jesteśmy na początku swojej drogi. Kupując buty motocyklowe musimy pamiętać, że powinny one być wygodne, bezpieczne, wytrzymałe i nie mogą przypominać kaloszy.

Buty motocyklowe

To jakie buty wybierzemy zależy przede wszystkim od tego, gdzie jeździmy, jaki mamy styl. Jeśli jeździsz motocyklem to potrzebujesz butów, gdyż będą one chronić twoją stopę oraz goleń ( łydkę) przed ewentualnymi uszkodzeniami. W zależności od tego jakie buty wybierzesz różne części nogi, stopy będą miały ochronę większą niż inne. Pojawia się tu pytanie: z czego to wynika? Należy wspomnieć tu o stylu jazdy, motocyklu, który posiadasz. Jeśli jeździsz tylko po mieście, to nie potrzebujesz ciężkich butów enduro, ale raczej buty turystyczne.

Można stwierdzić, iż buty motocyklowe turystyczne są uniwersalne i nadają się do jazdy szosowej ewentualnie miejskiej. A co, jeśli chcesz jeździć na motocyklu sportowym, enduro/cross, trial, quadzie czy ATV. Musisz zainwestować w inne buty.

Mówiąc o butach motocyklowych wyróżniamy kilka rodzajów:

Turystyczne

Miejskie

Sportowe

Enduro, chopper

Turystyczne buty motocyklowe należą do najczęściej kupowanych przede wszystkim dlatego, iż są to „pierwsze buty motocyklowe” Ich główną zaletą jest to, iż pasują do większości motocykli, które funkcjonują na rynku. Chronią doskonale palce, pięty oraz kostki. A co z ochroną golenii (łydki). To zależy co wybierzemy. Wśród butów turystycznych są modele zarówno z wysoką jak i niską cholewką. Buty turystyczne charakteryzują się następującymi elementami :

  • Są komfortowe i uniwersalne
  • posiadają duże elastyczne panele
  • posiadają wzmocnienie pod dźwignię zmiany biegów
  • ochrona kostek i pięty,
  • wymienne slidery
  • zapięcie na zamek oraz rzep

Jeśli mamy motocykl i poruszamy się nim tylko po mieście to przydadzą nam się buty miejskie. Jest to rodzaj butów motocyklowych bardzo wygodny , ale niestety nieprzydatny do długich podróży. Jeśli wiemy, że będziemy podróżować poza miastem musimy zaopatrzyć się w inne buty. Buty miejskie, jak sama nazwa wskazuje przydatne są do jazdy w mieście. Ich główną wadą jest to, iż słabo chronią Twoją stopę przed ewentualnym uszkodzeniem. Zaletą jest to, iż charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem, a niektóre modele niewiele różnią się od niektórych modeli trampek.

Be the first to comment on "Buty motocyklowe"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.