Bezpieczna zabawa pianką

Jak bardzo istotna jest dzisiaj dla Ciebie absolutnie bezpieczna rozrywka maleństwa, nawet wówczas, gdy nie masz go na oku? Jesteśmy całkowicie pewni, że ogromnie istotna! Rozsądni rodzice, mający już świadomość zagrożeń, jakie czatują na ich pociechy dobrze wiedzą, że małe dziecko jest tak strasznie energiczne i ciekawskie, że musimy podsuwać mu do ręki tylko te mądrze wybrane zabawki.

Dotyczy to głównie dzieci najmniejszych, niemowląt i trzylatków, które nie mają jeszcze rozwiniętego instynktu samozachowawczego i nie wiedzą, że zabawka może szybko wyrządzić im bolesną krzywdę. Branżowi eksperci polecają najmłodszym dzieciakom zabawki atestowane, tj dokładnie takie, które są produkowane w szczególnej dbałości o najlepsze wyznaczniki technologiczne: najwyższa jakość materiałów, linie i kolory na jakie małe dziecko reaguje i które rozwijają jego małe zmysły, oraz grupę specyficznych testów w unijnych laboratoriach, które certyfikowały ich wybitną jakość i gwarantowane bezpieczeństwo. Dzisiejszy wybór zabawek takiej jakości jest naprawdę wielki, zatem rodzice zapewne będą mieli w czym szukać, gdy ostatecznie ruszą do sklepów z dziecięcymi zabawkami po coś inspirującego dla własnego malucha. Dobrym przykładem bezpiecznych zabawek, które doceniono atestami jakości są choćby puzzle z pianki i znane od wielu lat wszystkim opiekunom zabawki rozwojowe Fisher Price. Takie puzzle i maty z bezpiecznych pianek, rzecz jasna tylko te, które mają europejskie atesty pozwolą dziecku rozwijać malutkie palce, poznawać barwy, ale też wesoło bawić się w trakcie leżakowania na wspomnianych matach z elastycznej pianki.

Zabawki dla dzieci od 0 do 3 lat Fisher Price, to nieco droższa półka ? dla maluszków, które lubią wrzucać klocki do specyficznych sorterów, śpiewać wesołe piosenki, przytulać się do miękkich miśków, czy bawić opływowymi samochodami. Na rynku jest jeszcze mnóstwo innych znanych firm i zabawek, na jakie warto spojrzeć okiem: produkowane we Francji zabawki firmy Smoby, włoskie zabawki quercetti, aktywnościowe propozycje firmy Little Tikes, czy bardzo popularna wśród świeżo upieczonych mam wesoła Simba.