Angina monocytowa i jesienne przeziębienia

Jeśli Twoje dziecko uskarża się na bóle głowy, gorączkuje i ma zaczerwienione gardło, być może dotknęła je angina monocytowa. To choroba, na którą cierpią przede wszystkim kilkuletnie dzieci. Po wystąpieniu początkowych objawów choroby, opisanych wyżej u chorego może pojawić się zapalenie gardła lub migdałów. Na tym etapie wizyta u lekarza jest już nieodzowna. Pediatra przepisze maluchowi leki, które uśmierzą ból i obniżą gorączkę. Jeśli w pobliżu Twojego domu znajduje się apteka, wykup je jak najszybciej, aby przynieść ulgę dziecku.

Jesienne przeziębienia ? jak z nimi walczyć?

Jesienią i zimą nasz organizm jest bardzo podatny na przeziębienia. Wystarczy chwila nieuwagi, na przykład wyjście z domu bez czapki i szalika, aby już po kilku godzinach uskarżać się na katar, kaszel i ból głowy. Chociaż nie są to groźne objawy, potrafią być bardzo uciążliwe.

Jeśli w pobliżu Twojego domu znajduje się apteka, warto ją odwiedzić i już zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie leki. Powinny znaleźć się wśród nich tabletki przeciwgorączkowe, tabletki na ból gardła, krople do nosa oraz syrop przeciw kaszlowi.