Moneta bulionowa Britannia

Jedną z pierwszych monet bulionowzch produkowanych na Wyspach Brytyjskich była właśnie Britannia. Jej premierowe egzemplarze zostały wypuszczone do obiegu w 1987 roku. Od tego czasu, rokrocznie cieszy się ona uznaniem inwestorów, którzy między innymi w jej zakupie, chcą ulokować środki.

Tak jak i w przypadku innych monet tego typu, tak i tutaj jej koncepcja wizualna ściśle odnosi się do narodowej symboliki. W przypadku monety rodem ze Zjednoczonego Królestwa jest to postać Britanni. Jest to postać wojowniczki. Jest to antyczna personifikacja ludów zamieszkujących te tereny. Zawdzięcza się ją Imperium Rzymskiemu i czasów, gdzie to właśnie cesarze panowali również na tym obszarze Starego Kontynentu. Tytułowa Britannia na głowie ma hełm, w jednej ręce natomiast trzyma trójząb. Całość prezentuje się bardzo godnie i majestatycznie.

Na drugiej stronie monety można z kolei zaobserwować wizerunek obecnej królowej Wielkiej Brytanii, którą jest oczywiście Elżbieta II. Umieszczanie na monetach tego typu podobizny brytyjskiej monarchini to zresztą częsty zabieg. Za projekt monety odpowiedzialny jest Jody Clark, który zresztą odpowiada także za inne monety, które ukazały się na rynku dzięki Royal Mint. Mowa tu między innymi o serii Bestie Królowej, która ukazuje się co roku, od pięciu lat.

Jeśli chodzi o nominały, w jakich produkowana jest moneta Britannia, nabyć można w sumie sześć wariantów. Oczywiście każda posiada inną ilość złota. Tutaj jest to uporządkowane zgodnie z zasadą: im mniejszy nominał, tym mniejsza zawartość złota w danej monecie. Tak więc najmniej cennego kruszcu, posiada Britannia o nominale pięciu funtów. Ilość złota, które zostało użyte do jej produkcji, to ni mniej, ni więcej tylko pięć setnych. Z kolei moneta, która ma w sobie najwięcej kruszcu, to ta o nominale 500 funtów. Tam w jednym egzemplarzu znajduje się pięć uncji.

Warto dodać, że zakup Britanni to także dobry sposób na powiększenie swego inwestycyjnego pola manewru. Wszystko dlatego, że oprócz monet złotych, na rynku dostępna jest także wersja z dodatkiem platyny. Także w ten kruszec, warto ulokować posiadaną nadwyżkę pieniędzy. Dzięki lokacie w różnego rodzaju kruszce można w dość prosty sposób zwiększyć swoje potencjalne zyski. Między innymi dlatego zakup monety platynowej, jest interesującym pomysłem.

Królewska Mennica jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc tego typu w skali świata. Swą wysoką renomę, zawdzięcza również popularności, jaką cieszy się Brirannia. Spora ilość dostępnych na rynku nominałów oraz wysokie walory estetyczne samej monety to z pewnością czynniki, które wpłynęły na to, że jest to bardzo rozpowszechniona forma złota lokacyjnego. Złoto inwestycyjne w formie złotych monet bulionowych znajduje się w stałej ofercie firmy Tavex, gdzie nasi doradcy pomogą dobrać najlepszą ofertę.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter