W jaki sposób cyklinowanie może pomóc w renowacji starej podłogi

Drewniane podłogi to rozwiązanie, które nigdy nie wyjdzie z mody. Pasują właściwie do każdego pomieszczenia, stanowiąc świetne tło dla aranżacyjnych eksperymentów – zarówno tych, nawiązujących do klasycznej estetyki, jak też tych nowoczesnych. Z czasem na podłodze dostrzeżemy bardziej lub mniej widoczne oznaki użytkowania. W takich sytuacjach warto będzie rozważyć zabieg polegający na renowacji starej podłogi.

Cyklinowanie starej podłogi – kiedy jest potrzebne?

Problemy, które pojawiają się w obrębie nawierzchni to:

1. rysy;
2. przebarwienia;
3. poważniejsze ubytki.

Aby zmniejszyć ryzyko powstawania defektów, możemy zdecydować się na przykrycie podłogi dywanami i chodnikami. Nie będzie to jednak rozwiązanie odpowiednie dla tych osób, którym zależy na wyeksponowaniu naturalnego, pięknego drewna. Zamiast więc ukrywać nawierzchnię w ten sposób, lepszym pomysłem będzie regularne przeprowadzanie cyklinowania podłogi.

Na czym dokładnie polega cyklinowanie drewnianej podłogi?

W takim procesie dochodzi do zeszlifowania wierzchniej warstwy nawierzchni. Ważne jest to, żeby „zdjąć” jej tylko tyle, ile jest rzeczywiście konieczne do osiągnięcia estetycznego efektu. Profesjonalne cyklinowanie podłóg pozwala zachować w nienaruszonym stanie niezniszczoną warstwę nawierzchni.

Co powinniśmy wiedzieć, zanim wybierzemy usługę cyklinowania podłóg i parkietów?

Przeważnie jesteśmy zainteresowani tym, czy taka usługa w ogóle przynosi satysfakcjonujące efekty. Profesjonalnie zrealizowanie cyklinowanie pozwala osiągnąć bardzo atrakcyjne rezultaty. To, jak finalnie będzie prezentowała się podłoga, zależy oczywiście od poziomu zniszczeń. Przeważnie jednak specjaliści są w stanie zniwelować defekty na tyle, żeby podłoga wyglądała na znacznie odmłodzoną.

Jak cyklinowanie pomaga zachować piękny wygląd drewna?

Cyklinowanie pozwala wydobyć spod zniszczonej warstwy podłogi nową, pozbawioną rys i pięknie prezentującą się nawierzchnię. W efekcie możemy podkreślić naturalne piękno drewna oraz zaakcentować strukturę parkietu, podłogi lub schodów. Do skorzystania z takiej usługi zachęca również to, że cyklinowanie wykonuje się dość sprawnie i przeważnie nie ma przeciwwskazań, żeby zrealizować je na drewnianym parkiecie. Jedyne, co może stanąć na przeszkodzie, to częstotliwość cyklinowania. Nie należy wykonywać go zbyt często. Przeważnie specjaliści zalecają odstęp 5 – 10 lat (wszystko zależy od stopnia eksploatacji nawierzchni).

Źródło: https://parkieciarztargowek.pl/