Własnoręcznie wykonane mydełka: jak to zrobić?

Mydło to podstawowy produkt w każdej łazience. Zwykle zależy nam głównie na tym, by dobrze się pieniło i skutecznie zmywało wszelkie zanieczyszczenia ze skóry. Niektórzy zwracają również uwagę na ładny zapach. Jeśli natomiast chodzi o mniejsze mydełka, to zwykle te pachnące, kolorowe i do tego często wyróżniające się fikuśnymi kształtami są jednym z atrakcyjniejszych dodatków urozmaicających wystrój łazienki.

Mydła sprawdzają się też w całych zestawach jako prezent idealny dla kobiet w każdym wieku. Zarówno tradycyjne mydła, jak i mydełka ozdobne można nabyć w większości sklepów. Można je też przygotować samodzielnie. Mydła wykonane w domu dają nam pewność, że znamy ich składniki i że zostały wytworzone w ekologiczny sposób, a do tego gwarantują satysfakcję z dobrze wykonanej pracy.

Jak jednak samemu stworzyć mydła? Wystarczy posiadać bazę mydlaną, olejki eteryczne i zapachowe oraz foremki silikonowe Ecoflores. Te produkty wystarczą, by w kilku prostych krokach uzyskać dokładnie takie mydła, jakie najbardziej nam odpowiadają. Bogata oferta sklepu Ecoflores pozwala dobrać silikonowe formy do tradycyjnych mydeł o prostych kształtach, jak też zdecydowanie bardziej fantazyjne foremki do mydełek ozdobnych, które będą nadawały się do ozdobienia łazienki, a przy okazji wspaniale sprawdzą się jak oryginalny prezent dla bliskiej osoby. Wytrzymałość foremek zapewnia im długotrwałość i pozwala wykonać wiele produktów zarówno typowo mydlanych, jak i tych powstających z różnych innych mas plastycznych.

Samo stworzenie mydła wymaga właściwego połączenia bazy z olejkami, ewentualnie tez barwnikami. Aby było to możliwe, bazę trzeba roztopić w kąpieli wodnej i w stanie płynnym wlać w wybrane foremki silikonowe Ecoflores. Po zastygnięciu, gotowe mydła przekłada się do opakowania. Należy przy tym pamiętać, że mydło powinno być jak najkrócej wystawiane na działanie powietrza. Dlatego też od razu z formy zaleca się włożyć je do folii celofanowej, która zabezpieczy przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Be the first to comment on "Własnoręcznie wykonane mydełka: jak to zrobić?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.