W mieście czy pod miastem?

Większość polskich rodzin we współczesnych czasach w pewnym momencie staje przed wyborem nowego miejsca zamieszkania. Niektórzy mają na ten cel odłożone pieniądze, inni planują wzięcie kredytu, zawsze jednak najważniejsze pozostaje znalezienie jak najlepszego miejsca do życia.

Podstawowym pytaniem, jakie trzeba sobie zadać jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań nowego lokum, jest to jaka ma być jego lokalizacja. Jeśli miasto, to jaka dzielnica, jeśli zaś pod miastem, to w jakiej odległości i dokładnie jakie gminy bierzemy pod uwagę. Każda gmina ma do zaoferowania zupełnie inne warunki i nie zawsze te lepsze warunki oznaczają od razu wyższe ceny nieruchomości. Każdy aspekt danej lokalizacji trzeba przeanalizować pod kątem własnych oczekiwań i dopiero wtedy można mówić o przemyślanej decyzji, a warto pamiętać, że jej skutki będziemy odczuwać przez długi czas.

Rośnie popularność przedmieść

Od kilku lat zauważa się rosnącą tendencję wynoszenia się ludzi z miasta do okolicznych miejscowości. Wynika to przede wszystkim z bogactwa tamtejszych terenów inwestycyjnych, na których powstaje coraz więcej nowoczesnych osiedli. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ceny domów czy mieszkań są tam zdecydowanie niższe, a tym samym mając określone możliwości finansowe, stać nas na o wiele lepsze warunki. Dobrze widać to na przykładzie Rokietnicy, podpoznańskiej gminy, która coraz częściej jest wybierana na miejsce życia przez dotychczasowych mieszkańców miasta.

Mieszkanie z ogrodem blisko miasta

W gminie Rokietnica w ostatnich latach pojawiło się kilka nowych osiedli takich jak Osiedle Mrowino, czyli domów, z których każdy obejmuje 2 przestronne mieszkania. Za kilkudziesięciometrowe lokum z ogrodem płaci się tam tyle, za ile w mieście dostać można kawalerkę, więc nic dziwnego, że taka oferta spotyka się z dużym zainteresowaniem. Dla osób kupujących tutaj nieruchomości liczą się nie tylko warunki oferowane przez konkretne osiedle, ale też bogate zaplecze handlowo?usługowe gminy. Osiedla są blisko samej Rokietnicy, a w tej mieszkańcy mają pełen dostęp do licznych marketów i innych sklepów, a także wszelkich punktów usługowych.

Wzięta na przykład gmina Rokietnica ma duży potencjał rozwojowy i doskonale widać to w statystykach – zajmuje ona drugie miejsce wśród podpoznańskich gmin pod względem przyrostu liczby mieszkańców, a inwestorzy wybierają ją coraz chętniej. Rokietnica podoba się również pracownikom, którzy pracując w Poznaniu, często wybierają tanie noclegi. Rokietnica jest zatem atrakcyjna pod wieloma względami. Tym samym zastanawiając się nad nową lokalizacją, z pewnością warto przeprowadzić właśnie taką analizę.

Be the first to comment on "W mieście czy pod miastem?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.