Środki komunikacji

Środków komunikacji w każdym mieście w różnych sytuacjach jest ogromna ilość. Niektóre środki komunikacji są tańsze, niektóre droższe, niektóre są luksusowe, inne raczej narażają nas na skwar i gorąco w lecie a w zimie na spory mróz i niewygodę.

Rozróżniamy następujące prywatne środki lokomocji:

  • autobusy
  • busy
  • wypożyczalnie samochodów
  • pociągi
  • tramwaje
  • rowery
  • taksówki
  • własny samochód

Z racji praktycznie zerowych kosztów eksploatacji najtańszą formą transportu jest rower, niejednokrotnie okazuje się również iż rower jest nie tylko najtańszy ale również najszybszy a żeby tego było mało, jest też zdecydowanie najzdrowszym środkiem lokomocji dla nas samych jak i dla środowiska, gdyż każdy inny pojazd wydziela dwutlenek węgla, który jest szkodliwy dla otoczenia. Minusem jazdy rowerem jest fakt, iż nadaje się on do jazdy praktycznie tylko przy dobrych warunkach klimatycznych.

Kolejnym środkiem transportu pod względem kosztów są pociągi a tuż dalej autokary i busy prywatne a następnie autokary, tramwaje i busy Państwowe.

Wydawać by się mogło, iż posiadanie własnego pojazdu jest znacznie tańsze aniżeli korzystanie z wypożyczalni samochodów. Nie jest to jednak takie oczywiste, ponieważ zależne jest to od kilku rzeczy. Koszt kupna luksusowego nowego pojazdu to ponad 110 tysięcy złotych, dodatkowo taki pojazd musimy ubezpieczyć a także za pewne ponosić inne koszty takie jak parking itp. Łącznie przez przykładowo 5 lat, używania takiego samochodu wydamy olbrzymią kwotę.

Porównując tą kwotę do sumy jaką zostawimy w wypożyczalni samochodów może okazać się iż jest ona o wiele większa.

Koszty wynajmu samochodu, jeśli jesteśmy stałym klientem powinien wahać się w okolicach 50 zł. Teraz należy pomnożyć tą kwotę przez ilość dni w ciągu roku w jakie będziemy potrzebować auto. Liczba ta może okazać się dużo mniejsza aniżeli roczna eksploatacja naszego własnego pojazdu.

Posiadanie własnego auta ma szereg atutów, jednak podobne atuty mają również wypożyczalnie a opłacalność jednej i drugiej opcji należy sobie jednak dokładnie przeliczyć.

Zdecydowanie najdroższą formą transportu są taksówki, które nadają się tylko i wyłącznie w sytuacjach w których nie możemy sami kierować lub nie posiadamy prawa jazdy.

Link sponsorowany:  Kryspolbus

Be the first to comment on "Środki komunikacji"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.