Przydatne zimowe ubezpieczenia

Obecna zimowa aura zdecydowanie nas rozpieszcza i nie stwarza złych warunków pogodowych na drogach. Jednakże, zima ma to do siebie, że bywa bardzo kapryśna i nawet z dnia na dzień może nas zasypać grubymi połaciami białego puchu. Warto w takim okresie objąć nasz pojazd dodatkowym ubezpieczeniem, które uchroni przed nieprzewidzianymi sytuacjami, jakich pełno w naszym życiu.

Jedną z przydatnych rzeczy w okresie zimowym jest pakiet assistance, które jest bardzo pomocne w wielu sytuacjach i zdarzeniach drogowych. Podstawowy zakres takiego pakietu jest często dodawany do OC samochodu, lecz działa zazwyczaj tylko wtedy, kiedy nasz samochód jest całkowicie unieruchomiony. Rozbudowana wersja assistance będzie pomocna w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie, problemów z odpaleniem silnika, pustym zbiornikiem paliwa (oczywiście w przypadku wyczerpania zbiornika na trasie) oraz uszkodzeniu opon i szyby przedniej. Wszystkie opcje powinny być dokładnie wskazane na umowie, jaką będziemy podpisywać.

Równie ważnym i pomocnym ubezpieczeniem jest wszystkim znane AC, czyli autocasco. Jest ono dobrowolnym ubezpieczeniem, które pozwala na kompleksową ochronę pojazdu bez względu na wielkość szkody. Podczas świątecznej gorączki nietrudno o zarysowanie podczas parkowania na sklepowym parkingu. Odpowiednie autocasco ochroni nas nawet w przypadku małych uszkodzeń, jak chociażby zarysowania czy przetarcia. Dotyczy oczywiście szkód powstałych z naszej nieuwagi, bądź nieznanych sprawców.

Zima jest czasem, gdy na drogach często robi się ślisko i niebezpiecznie, co oczywiście sprzyja wielu kolizjom. W wyniki takich zdarzeń drogowych mogą zostać poszkodowani nie tylko prowadzący pojazd, ale również jego pasażerowie. Ubezpieczenie NNW zapewni im stosowne odszkodowanie, które będą mogli przeznaczyć na koszty leczenia, bądź ewentualnej rehabilitacji. Warto wiedzieć, że NNW nie chroni jedynie w czasie podróży, ale również w razie postoju, rozładunku oraz załadunku pojazdu.

Be the first to comment on "Przydatne zimowe ubezpieczenia"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.