Prezent na Dzień Dziadka wyjątkowe pomysły

dziadek

Gdy zbliża się Dzień Dziadka, wnuczęta poszukują odpowiednich prezentów. Nie muszą to być podarunki standardowe, typu czekoladki. Warto pokusić się o coś bardziej oryginalnego. Co można podarować? Poznajcie wyjątkowe pomysły.

Sentymentalne i nieoczywiste prezenty na Dzień Dziadka

Szukając odpowiedniego prezentu na Dzień Dziadka, można pokusić się o sentymentalny podarunek, który wcale nie musi być kosztowny. Może być nim choćby kalendarz z grawerem. Taki upominek będzie towarzyszył dziadkowi przez cały rok i wyznaczał kolejne dni pozostające do spotkania z wnukami. Dzięki kalendarzowi dziadek zawsze będzie mógł zapisać ważne wydarzenia i na pewno nie zapomni o występie wnuków w przedszkolu czy szkole.

Wśród sentymentalnych prezentów sprawdzi się także rodzinne drzewo genealogiczne ze sklejki, do którego można włożyć zdjęcia. Taki prezent możemy polecić tym osobom, które wybierają prezent w imieniu swoich dzieci dla dziadka. Ponieważ dziadek zawsze otacza swoje wnuki miłością i ciepłem, warto podarować mu prezent na Dzień Dziadka, który dosłownie zapewni mu zawsze ciepło w chłodne zimowe wieczory, a więc koc elektryczny. To praktyczny, a zarazem oryginalny prezent dla każdego dziadka-domatora.

Prezenty na Dzień Dziadka związane z upodobaniami i zainteresowaniami

Chcąc wybrać oryginalny, a zarazem praktyczny prezent, który wywoła uśmiech na twarzy dziadka, warto postawić na t-shirt z nadrukiem, który wyraża uznanie wnucząt dla niego. Porównanie dziadka z superbohaterem czy wyrażenie poprzez koszulkę podziwu dla wiedzy dziadka to tylko niektóre z propozycji. Taką koszulkę dziadek będzie dumnie nosił podczas joggingu, czy też uprawiania innej dyscypliny sportowej albo po prostu codziennej aktywności.

Dla dziadka, który jest koneserem kawy czy herbaty można wybrać kubek z napisem wskazującym na to, że to właśnie on jest dla wnuka czy wnuczki autorytetem. Może mieć on humorystyczny wydźwięk typu: „Dziadek wie więcej niż Google”. Jeśli dziadek jest miłośnikiem gotowania i chętnie przygotowuje coś pysznego dla wnuków, to deska do krojenia z grawerem i dedykacją na pewno stanie się ozdobą kuchni, w której tak chętnie przebywa. Gdy dziadek jest fanem nowych technologii, a zarazem fotografii, to ramka cyfrowa będzie dla niego świetnym prezentem. Z kolei dla dziadka, który uwielbia czytać udanym prezentem z okazji jego święta będzie lampka cyfrowa albo książka i ręcznie wykonana zakładka z dedykacją.