Polacy w tenisowym świecie

Cała Polska będąc na fali zaczęła interesować się tenisem ziemnym tak samo jak było to w przypadku skoków narciarskich czy choćby siatkówki. Czy fenomen tenisa będzie trwał cały czas i czy faktycznie nowi fani będą wierni swoim idolom? Na te pytania ciężko znaleźć odpowiedź ponieważ czas pokaże natomiast to co warto zrobić to poznać kilka ciekawostek o naszych najlepszych tenisistach.

Na początek warto powiedzieć słów kilka o Agnieszce Radwańskiej a także o Jerzym Janowiczu.

Agnieszka Radwańska to najwyżej notowana do tej pory polska tenisistka w rankingu WTA Tour. Urodziła się w Krakowie w 1989roku. Jako pierwsza zawodniczka (z Polski oczywiście) zarobiła na kortach tenisowych ponad 1mln dolarów. W 2012 roku była finalistką Wimbledonu. Występowała na Igrzyskach Olimpijskich w 2008 i 2012 roku (na tych drugich jako Chorąży). Zdobyła kilka nagród publiczności jak choćby: ulubiona tenisistka publiczności. Ma siostrę Urszulę, która również jest zawodową tenisistką.

Jerzy Janowicz – zaczął grać w tenisa już ponoć w wieku lat pięciu! Pochodzi z rodziny ze sportowymi korzeniami ponieważ jego rodzice (Anna i Jerzy) grali w siatkówkę. Jako pierwszy z polski dotarł do półfinału Wimbledonu (w roku 2013). Występował w turniejach takich jak US Open 2007 czy choćby French Open 2008 (juniorskie).

Agnieszka Radwańska razem z Jerzym Janowiczem a także Łukaszem Kubotem zostali odznaczeni Krzyżem Zasługi. Osoby szukające więcej informacji o Agnieszce Radwańskiej i tenisie zapraszam pod adres: http://gwizdek24.se.pl/agnieszka-radwanska,1693/

 

Be the first to comment on "Polacy w tenisowym świecie"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.