Podróż pociągiem może być przyjemna!

Kolej żelazna zrewolucjonizowała świat. Był to pierwszy środek transportu, pozwalający w miarę szybko pokonywać duże odległości. Choć dziś super szybkie francuskie pociągi TGV osiągają prędkość 300 km/h, w ówczesnych czasach, parowóz jadący 40 km/h był to przełom znacznie skracający czas podroży. Niektórzy z nas pociągami jeżdżą niechętnie, skarżąc się na niskie standardy w PKP. Za granicą na szczęście wygląda to lepiej. Jeśli zatem boisz się latać, a podróż w autobusie nie wzbudza Twojej sympatii, pomyśl o międzynarodowej podroży koleją.

Jak kupić bilet?

Wiadomym jest, że bilety kupujemy w kasie, lub za pośrednictwem strony internetowej. Jeśli jednak planujemy kilkudniowe tourne po całych Niemczech z noclegami w różnych miejscowościach, najlepiej skorzystać z pomocy biura podroży. Agencja pomoże Ci zarezerwować zagraniczne bilety kolejowe na połączenia regionalne i komfortowe nocne połączenia w obrębie wszystkich europejskich metropolii. Jest to szczególnie pomocne dla osób w dojrzałym wieku, które nie znają języka kraju, do którego się wybierają. Bywa niekiedy, ze znajomość jeżyka angielskiego nie wystarczy… skontaktuj się wiec z najbliższym biurem podroży i zapytaj o możliwość rezerwacji takich biletów.

InterRail

Zapewne nieraz obiło Ci się o uszy, że ktoś ze znajomych kupił kilkudniowy bilet na podróż wszystkimi liniami danego kraju, lub kilku państw. Taką możliwość oferuje Ci właśnie InterRail. Jest to oferta specjalna zdecydowanie ułatwiającą dalekie, międzynarodowe podróże koleją. Jak to działa? Płacisz jeden raz i jeździsz wszystkimi dostępnymi połączeniami w ustalonym poprzednio okresie czasu i obszarze. Dzięki temu nie musisz martwić się o wcześniejszą rezerwację miejsc, ani o to, czy zdążysz na dany pociąg. Za chwilę przyjedzie następny. InterRail to niebywała przygoda i swoboda w planowaniu podroży zarazem. Taki bilet również kupisz w biurze podróży.

Podróż pociągiem może być przyjemna. W przeciwieństwie do autobusu, w pociągu możesz rozprostować nogi, czy po prostu wstać, kiedy zmęczy Cię podróż w pozycji siedzącej. Pociągiem przewieziesz również znacznie większą ilość bagażu, rower, a nawet samochód, który zostanie umieszczony na specjalnej platformie. Jeśli zatem planujesz dalszą podróż za pomocą innego środku transportu, wystarczy zapytać w biurze podróży o możliwość przewozu pojazdu za pomocą Autozug.

Be the first to comment on "Podróż pociągiem może być przyjemna!"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.