Pierwsze zbliżenie – jak się do niego przygotować?

pierwsze zbliżenie

Pierwsze zbliżenie między dwojgiem młodych ludzi jest zazwyczaj bardzo stresujące. Zarówno kobieta jak i mężczyzna martwią się o to, czy wszystko pójdzie dobrze, czy „staną na wysokości zadania” i czy ból, który pojawi się podczas pierwszego stosunku u każdej ze stron, będzie bardzo nieprzyjemny, czy też ta się go wytrzymać. W opowieściach romantycznych pierwsze zbliżenie jest zwykle wspaniałe, budujące i przeżywane z osobą, z którą bohater bajki spędza potem resztę życia, ale dobrze wiedzieć, że rzeczywistość wcale nie musi być taka kolorowa i warto się na nią odpowiednio przygotować.

Nastawienie psychiczne kontra pragmatyczne myślenie

Pierwszy stosunek pełni w życiu młodego człowieka ważną rolę emocjonalną. I chociaż po latach nie wszyscy dokładnie pamiętają „jak to było”, to w momencie przygotowywania się do tej chwili emocje i rozsądek często kompletnie wariują. Zanim więc pozwolimy głowie oszaleć, warto zapisać sobie kilka praktycznych rzeczy, o które trzeba zadbać. Bez emocji i na spokojnie.

Zabezpieczenie przed ciążą

Dobrze jest zastanowić się we dwoje w jaki sposób chcemy uchronić się przed niechcianą ciążą. Jakie rodzaje prezerwatyw wybrać i gdzie je kupić? Czy chcemy próbować innych środków antykoncepcyjnych, czy też przy pierwszym razie wyłącznie prezerwatywa?

Ułatwienie partnerce przejścia bólu straty dziewictwa

Pierwszy stosunek zwykle jest bardziej bolesny dla kobiety, niż dla mężczyzny. Przemyślcie czy nie wykorzystać aptecznej pozycji typu żele intymne, która ułatwią wsunięcie się członka do pochwy i w pewien sposób zminimalizują ból utraty dziewictwa. Nawet bardzo kochająca się para może mieć przy pierwszy zbliżeniu problem z wilgotnością miejsc intymnych.

Umiejętności techniczne na start

Nawet najlepsze prezerwatywy nie założą się same. Zanim zadecydujecie o czasie pierwszego zbliżenia, poćwiczcie (razem lub osobno) jak założyć prezerwatywę. To może się wydawać śmieszne, ale zdecydowanie lepiej poćwiczyć przed pierwszym razem i przy okazji się z tego pośmiać, niż męczyć się i dodatkowo stresować już w trakcie zbliżenia.

Odpowiednie miejsce na zbliżenie

Zadbajcie o przyjemne i czyste miejsce na ten pierwszy raz. Emocjonalnie jest on często trudny dla obu stron, więc chociaż nie musisz zamawiać pięciogwiazdkowego hotelu, dopilnuj, by miejsce było czyste, zadbane, możliwie nastrojowe i żebyście nie musieli obawiać się, że za moment do drzwi zapukają rodzice. Komfort psychiczny będzie kluczowy dla waszego dobrego nastroju i przebiegu pierwszego zbliżenia.

Higiena osobista

Nie, że cały czar przygotowań pryśnie, jeśli nie oboje nie zadbacie o osobistą higienę. Czysta bielizna, kąpie przed przyjściem do sypialni, zadbanie o siebie – to bardzo ważne rzeczy, dzięki którym oboje będziecie się czuli lepiej w czasie pierwszych pieszczot i poznawania siebie.
Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą?

Nikt nie oczekuje od młodych ludzi, że ich pierwszy stosunek ma być od razu deklaracją wspólnego życia i posiadania potomka. Jeśli więc wcale tego nie planujecie, podwójnie zastanówcie się nad zabezpieczeniem. W aptekach i drogeriach, a nawet w sklepach internetowych bez problemu wybierzecie dla siebie najlepsze prezerwatywy, które uchronią was pierwszy raz przed życiowymi konsekwencjami.

Podsumowując: podczas przygotowywania się do pierwszego stosunku z druga osobą, warto brać pod uwagę nie tylko romantyczne uniesienia, ale i odpowiednie wcześniejsze przygotowanie. Jeśli młodzi ludzie będą świadomi tak jak się zabezpieczać, jakie rodzaje prezerwatyw użyć i w czym mogą im pomóc żele intymne, to sam akt stosunku przebiegnie mniej nerwowo, bardziej spontanicznie i lepiej go zapamiętamy.