Pielęgnujmy nasze komputery

Każdego dnia właściwie każdy z nas spędza wyznaczony czas przed monitorem. Chodzimy po internecie, przeglądamy strony, instalujemy różnego rodzaju oprogramowania, po prostu wykonujemy wszystko, lecz zapominamy o jednym. Otóż, komputer jak każda inna maszyna potrzebuje pielęgnacji. Bez niej coraz częściej będzie nam sprawiał przykre niespodzianki działając coraz wolniej i coraz częściej się zacinając. Z tego względu od czasu do czasu musisz obowiązkowo wykonać parę czynności, które to pomogą komputerowi działać szybciej i stabilniej.

Po pierwsze warto pamiętać o tym, iż poruszanie się po internecie i korzystanie z obcych nośników danych grozi infekcją komputera. Z tego względu ważne będzie wykorzystanie programu antywirusowego w celu przeskanowania naszego całego dysku. Umożliwi to pozbycie się nam wszelkiego rodzaju wirusów i niebezpiecznego oprogramowania.

Po drugie utrzymujmy nasz komputer w czystości. Nasze dyski twarde to nie plecaki szkolne do których możemy włożyć byle co byle jak. Warto wspomnieć o utrzymaniu porządku w naszych folderach, segregujmy pliki a na pulpicie trzymajmy tylko najważniejsze skróty. Możemy użyć specjalistycznych aplikacji, które skasują za nas poniektóre niepotrzebne pliki. Istotne bywa też to, ażeby informacje umieszczone na dysku były stosownie ułożone. W tym celu musimy co jakiś okres czasu defragmentować nasze dane. W tym celu skorzystajmy z systemowych narzędzi lub specjalistycznego programu. W internecie znajdziemy takich dość dużo, ale właściwie każdy działa na tej samej zasadzie.

Po trzecie patrzmy na to, co instalujemy. Jeśli jakieś programy są nam zbędne to zwyczajnie kasujmy je. Zwróćmy uwagę również na aplikacje uruchamiające się przy starcie komputera – dużo programów uruchamia się po prostu niepotrzebnie. Warto pamiętać także o tym, żeby co jakiś czas czyścić rejestr z niepotrzebnych informacji.