Opinie o ubezpieczeniowcach

Przed zdecydowaniem się na zawarcie polisy powinniśmy w pierwszej kolejności wybrać zakład ubezpieczeń, z którym chcemy zawrzeć polisę ubezpieczeniową. Wiarygodna firma gwarantuje nam wysoką jakość produktów i obsługi. Ubezpieczycielom negatywnie postrzeganym możemy zawdzięczać w przyszłości wiele stresu i problemów. Warto więc przed wyborem zakładu ubezpieczeń zapoznać się z opiniami, na które sobie zapracował.

Opinie dotyczące towarzystw ubezpieczeniowych możemy zweryfikować na kilka sposobów. Najprostszym są opinie najbardziej uznane, czyli te pozyskane z najbliższego otoczenia, od . Są oni wiarygodnym źródłem wiedzy, albowiem często sami padali ofiarami różnego typu wypadkom i kolizjom. Mogą więc podzielić się doświadczeniami z obsługi polisy przez określoną firmę lub jej placówkę, pod którą zarazem sami podlegamy. Jedynym mankamentem opinii o towarzystwach ubezpieczeniowych, uzyskanych od rodziny i znajomych, jest ich ograniczona ilość, która nie może być do końca rzetelna. Szczególnie że przypadki są różne, dlatego ciężko na bazie kilku ocen określić obsługę danego ubezpieczenia przez danego ubezpieczyciela.

Kolejnym sposobem na ocenę czy ubezpieczyciel cieszy się dobrą sławą jest internet i fora internetowe. Mamy na nich dostęp do szerokiej liczby ocen, dzięki którym możemy uzyskać generalny obraz na jakość oferowanego produktu i poziom obsługi klienta. Przeglądając opinie o towarzystwach ubezpieczeniowych powinniśmy pamiętać, że ludzie często preferują dzielić się swoimi negatywnymi doświadczeniami, niż na odwrót. Użytkownicy internetu starają się w ten sposób przestrzec innych ludzi przed popełnieniem błędnej decyzji. W sieci odszukamy opinie nie tylko o ubezpieczycielach mających stabilną pozycję na rynku finansowym, takich jak HDI czy Hestia, ale też o firmach mniej znanych. Często poszukiwanymi frazami są opinie o MTU, opinie o Concordii, opinie o AXA, opinie o Uniqa ? firmach sprzedających polisy przez internet i telefon. Mając tak dużą liczbę opinii kolekcjonowanych na dobrym forum internetowym, możemy  powiedzieć, czy towarzystwo ubezpieczeniowe cieszy się uznaniem i sympatią klientów czy powinniśmy zachować szczególną ostrożność.

Koniecznie należy pamiętać, że przy zawieraniu umowy ubezpieczenia w każdym towarzystwie managerowie ds. sprzedaży czy agenci są do nas nastawieni bardzo serdecznie. Podczas kupna polisy każdy klient jest zadowolony z podjętej decyzji, ale o tym, czy była ona prawidłowa, przekonuje się dopiero wówczas, kiedy dochodzi do wypadku określonego w umowie między ubezpieczonym a TU. Wtenczas firma ubezpieczeniowa może stwarzać duże problemy przy likwidacji szkody. Dobrze jest więc przed kupnem ubezpieczenia poznać opinie o ubezpieczycielach, podjąć świadomą decyzję o zakupie i ustrzec się przed przykrymi niespodziankami w przyszłości.

Be the first to comment on "Opinie o ubezpieczeniowcach"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.