Najlepsze książki obyczajowe polskich autorów z lat 2018-2023

książki obyczajowe

Książki obyczajowe to jeden z najpopularniejszych gatunków literackich w Polsce. Odzwierciedlają one codzienne życie, problemy i emocje ludzi. W ciągu ostatnich pięciu lat na rynku ukazało się wiele znakomitych pozycji w tym gatunku, które zyskały uznanie czytelników i krytyków.

TOP 5 książek obyczajowych polskich autorów z lat 2018-2023

  1. „Dziewczyny z Dubaju” (2018)

„Dziewczyny z Dubaju” to powieść obyczajowa, która szybko podbiła serca polskich czytelników. Opowiada ona o grupie młodych kobiet, które wyjeżdżają do Dubaju, aby pracować jako luksusowe prostytutki. Książka jest pełna dramatu, erotyzmu i skandalu.

  1. „Mowa ptaków” (2018)

„Mowa ptaków” to powieść obyczajowa, która zdobyła wiele nagród literackich, w tym Nagrodę Literacką Gdynia i Nagrodę Literacką Nike. Opowiada ona o losach rodziny żydowskiej, która mieszka w Krakowie na początku XX wieku. Książka jest pełna pięknego języka i refleksji nad życiem.

  1. „Czas pokuty” (2019)

„Czas pokuty” to powieść obyczajowa, która opowiada o losach dwóch kobiet, które łączy tragiczna przeszłość. Jedna z nich to młoda nauczycielka, która została oskarżona o zabójstwo swojego męża. Druga to starsza kobieta, która przeżyła Holokaust. Książka jest pełna emocji i porusza trudne tematy.

  1. „Wszystko, co się liczy” (2020)

„Wszystko, co się liczy” to powieść obyczajowa, która opowiada o losach trzech kobiet, które łączy miłość do mody. Jedna z nich to młoda projektantka, która chce spełnić swoje marzenia. Druga to doświadczona stylistka, która zmaga się z kryzysem wieku średniego. Trzecia to starsza kobieta, która szuka szczęścia po stracie męża. Książka jest pełna ciepła i humoru.

  1. „Najważniejsze to przeżyć” (2022)

„Najważniejsze to przeżyć” to powieść obyczajowa, która opowiada o losach młodej kobiety, która przeżywa trudne chwile. W krótkim czasie traci pracę, ukochanego i mieszkanie. Książka jest pełna nadziei i inspiracji.

Inne książki obyczajowe warte uwagi

Oprócz wymienionych powyżej książek, w ciągu ostatnich pięciu lat na rynku ukazało się wiele innych znakomitych pozycji w gatunku obyczajowym. Warto wymienić m.in.:

  • „Królowa serc” Katarzyny Puzyńskiej (2018)
  • „Srebrna bransoletka” Karoliny Wilczyńskiej (2019)
  • „Nadzieja w spiżarni ukryta” Joanny Jax i Magdaleny Witkiewicz (2020)
  • „Agentka wroga” Anny Rybakiewicz (2021)
  • „Jesień w Przytulnej” Katarzyny Michalak (2022)
  • „Po urlopie się żegnamy” Alex Sand (2023)

Książki obyczajowe to doskonała propozycja dla czytelników, którzy szukają rozrywki i refleksji. Oferują one szeroki wachlarz tematów i stylów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.