Najdziwniejsze mityczne metody transportu

Podania i legendy były pełne dziwów, szalonych przedmiotów i niezwykłych zdarzeń. Niektóre z nich mogły przyprawić dzisiejsze zdalnie sterowane samoloty i poduszkowce o rumieniec wstydu, zapoznajmy się z najciekawszymi sposobami przemieszczania się.

Latający tron

Wedle podań, gdy osnuty nimbem legendy perski król Kay Kavus chciał udać się do Chin, postanowił uczynić to w stylowy sposób. Kazał wybudować magiczny, złoty tron, do którego zaprzągł orły. Jedno trzeba mu oddać ? miał człowiek styl.

 

Vimana

Zbiorcza nazwa na rydwany, którymi bogowie poruszają się w hinduskiej mitologii. Zdecydowanie najciekawiej prezentował się ten należący do Ravany, przypominał bowiem chmurę składającą się z kwiatów. Co ciekawe, nie posiadał żadnego napędu, inne Vimany przypominały duże budynki lub wieże.

 

Sleipnir

Mityczny wierzchowiec Odyna, Boga Ojca nordyckiej mitologii, posiadał 8 nóg i mógł przemierzać przestworza. Jego pochodzenie jest jeszcze bardziej niezwykłe, ponieważ jest potomkiem boga oszustwa Lokiego, któremu akurat zażyczyło się bycie klaczą oraz Svaofilariego, pierwszego z koni.

 

Pegaz

Skrzydlaty koń służył Belleforontowi, mitologicznemu bohaterowi, który za jego pomocą zgładził Chimerę, strasznego potwora będącego połączeniem kozy, orła i lwa. Jego narodziny były równie niezwykłe, ponieważ konik wyskoczył z brzucha Meduzy, której głowę odciął Perseusz.

 

Moździerz i tłuczek

Większość wiedźm porusza się za pomocą miotły, ale mityczna Baba Jaga była znacznie bardziej stylowa, ponieważ w celu przemieszczania korzystała z powiększonej wersji przyrządu kuchennego.

 

Dywan

Pochodząca z Tangu metoda transportu, którą bohater licznych opowieści książę Husejn umykał z kolejnych opałów. Dzisiaj perskie dywany dalej mają najlepszą renomę, niestety nie mają zdolności wzbijania się w powietrze.

Be the first to comment on "Najdziwniejsze mityczne metody transportu"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.