Metal szlachetny, która wzbudza wiele emocji

Złoto od zawsze kojarzy się z bogactwem, dużymi zyskami, inwestycjami. W postaci sztabek czy monet pojawia się w rękach inwestorów, którzy liczą na wysokie zyski w zależności od wahań cen, jak i tych, którzy szukają złotych okazów do swoich kolekcji. Złoto było, jest i zapewne jeszcze długo będzie metalem szlachetnym, który staje się sposobem na bezpieczną inwestycję i lepszą alternatywę, chociażby w stosunku do niegdyś lubianych lokat czy papierów wartościowych, które jednak nadawały się dla naprawdę doświadczonych inwestorów.

Złoto, głównie w postaci monet, jest także wciąż produktem, który wzbudza zainteresowanie… fałszerzy. Choć cechuje je sporo właściwości utrudniających podrobienie, to brak wiedzy, doświadczenia i umiejętności w porównywaniu oryginałów i fałszywek, skutkuje czasami nabywaniem złotych „bubli”, które nie mają ani pożądanej wartości, ani walorów nadających się do jakichkolwiek innych celów.

Nieprzeciętne właściwości to między innymi duża waga oraz spora trwałość, bowiem złoto rozpuszcza się w niewielu substancjach, np. wodzie królewskiej. Złoto jest plastyczne, a nie mając żadnych domieszek wyróżnia się miękkością i dużą ciągliwością. W zależności od dodatków innych metali, co często ma miejsce w przypadku wyrobów jubilerskich, uzyskuje się inną barwę od żółtej. Pierścionki chociażby powstają często na bazie tzw. białego złota, czyli stopu złota i palladu, niklu, cynku czy srebra. Dodatkowe pokrycie od zewnątrz warstwą rodu sprawia, że białe złoto zaczyna przypominać pallad bądź srebro.

By nabywać wartościowe produkty, nie tylko charakteryzujące się wyjątkowym wykonaniem, jak wyroby jubilerskie, należy stawiać na sprawdzonych dilerów i kupno stacjonarnie, gdzie można sprawdzić autentyczność danego wyrobu bądź online, ale decydując się na nabytek w firmach, takich jak Metal Market Europe. Jedyny w Polsce system weryfikacji srebrnych i złotych monet Bullion DNA, fachowe doradztwo, pełna odpowiedzialność za przesyłkę czy szeroka oferta, to jedynie część z atutów i podstawa do zaufania, iż zakupione metale szlachetne przyniosą oczekiwane zyski bądź staną się częścią wyjątkowych kolekcji.

Be the first to comment on "Metal szlachetny, która wzbudza wiele emocji"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.