Książki o złych kobietach – co ciekawego w księgarniach?

książki o złych kobietach

Książki o złych kobietach? Temat złych kobiet jest bardzo interesujący i inspirujący dla wielu pisarzy i pisarek, dlatego w księgarniach można znaleźć wiele ciekawych książek na ten temat. Fakt, że wciąż dominują złe postaci męskie, nie znaczy że na rynku nie pojawia się coraz wiecej złych bohaterek.

Jakie książki o złych kobietach?

 • „Złe kobiety” Alex Marwood – to thriller psychologiczny o trzech kobietach, które pojawiają się w niewielkim miasteczku i szybko stają się podejrzanymi w sprawie morderstwa.
 • „Królowe zbrodni” Erin Kelly – to opowieść o dwóch kobietach, jednej z nich jest matką seryjnego mordercy, a druga jest związana z jednym z jego morderstw.
 • „Złe dziewczyny” Gillian Flynn – to bestsellerowa powieść, która opowiada historię trzech kobiet, które są podejrzane o morderstwo swojego przywódcy grupy.
 • „Pod skórą” Liny Bengtsdotter – to skandynawski kryminał, w którym detektyw Jessica Niemi próbuje rozwiązać zagadkę związaną z morderstwem młodej kobiety, która była znana ze swojego złego charakteru.
 • „Madame Bovary” Gustave Flaubert – to klasyka literatury światowej, która opowiada historię kobiet, która z powodu nudy i rozczarowania swoim życiem zaczyna zdradzać swojego męża i popada w coraz większe kłopoty.
 • „Złamana dziewczyna” Gillian Flynn – to kolejna bestsellerowa powieść, w której autorka przedstawia historię młodej kobiety, która po zaginięciu swojego męża zaczyna odkrywać, że może nie znać go tak dobrze, jak sądziła.

W księgarniach można znaleźć wiele innych ciekawych powieści z kategorii książki o złych kobietach, zarówno powieści kryminalnych, jak i literatury pięknej. To temat, który wciąż budzi zainteresowanie i inspiruje autorów i czytelników na całym świecie.

Dlaczego w książkach rzadko złą bohaterką jest kobieta?

nie denerwuj jejMoże to wynikać z pewnego sposobu myślenia i przypisywania pewnych cech ludziom w zależności od ich płci.

Tradycyjnie kobiecie przypisuje się takie cechy jak opiekuńczość, troska o innych, empatia i delikatność, podczas gdy mężczyźni byli tradycyjnie kojarzeni z cechami takimi jak siła, niezależność, agresja i rywalizacja.

Z tej perspektywy, można założyć, że bohaterki mają trudniej być przedstawiane jako zła, ponieważ zła postać jest często kojarzona z cechami, które nie pasują do tradycyjnej koncepcji kobiecości.

Jednocześnie, warto podkreślić, że sytuacja ta ulega stopniowej zmianie. Współczesne książki i filmy coraz częściej prezentują zło w obu płciach, a kobiety są przedstawiane jako postacie z różnymi cechami – również z tymi mniej tradycyjnie „kobiecymi”.

Jakie są thrillery książki, w których główna bohaterka jest zła?

Thrillery, w których główna bohaterka jest zła, są coraz bardziej popularne i zyskują coraz większą popularność wśród czytelników. Oto kilka propozycji z kategorii książki o złych kobietach:

 1. „Gone Girl” Gillian Flynn – to bestsellerowa powieść, w której jedna z głównych bohaterek, Amy Dunne, okazuje się być manipulacyjną, złośliwą i perfekcyjną oszustką. Powieść skupia się na zaginięciu męża Amy i próbie wyjaśnienia, co się stało.
 2. „Dom dziwaków” Ruth Ware – to opowieść o czterech kobietach, które spędzają weekend w odosobnionej willi na wybrzeżu Wysp Brytyjskich. Jedna z kobiet, Imogen, wydaje się mieć ciemną przeszłość i jest podejrzewana o morderstwo.
 3. „Złe kobiety” Alex Marwood – to thriller psychologiczny o trzech kobietach, które pojawiają się w niewielkim miasteczku i szybko stają się podejrzanymi w sprawie morderstwa.
 4. „Ślepa dziewczyna” Paula Hawkins – to powieść o zaginięciu młodej kobiety i próbie wyjaśnienia, co się stało. Jedną z głównych bohaterek jest siostra zaginionej, która wydaje się być zimna, obojętna i manipulacyjna.
 5. „Królowe zbrodni” Erin Kelly – to opowieść o dwóch kobietach, jednej z nich jest matką seryjnego mordercy, a druga jest związana z jednym z jego morderstw. Obie kobiety mają ciemną przeszłość i wydają się mieć wiele tajemnic.
 6. Nie denerwuj jej” Alex Sand – opowieść o matce dwójki dorastających dzieci, które okazuje się byc psychopatyczną morderczynią o zupełnie innym, głęboko skrywanym życiu.

Wszystkie te książki są ciekawymi propozycjami dla osób lubiących thrillery psychologiczne i historie złożonych, manipulacyjnych kobiet.

Jakie są kryminały książki, w których główna bohaterka jest zła?

Kryminały z złą bohaterką, podobnie jak thrillery, cieszą się coraz większą popularnością. Oto kilka propozycji takich książek:

 • „Gorączka krwi” Val McDermid – to opowieść o psychopatycznej zabójczyni, Kate Brannigan, która zostaje wynajęta przez kobietę, która podejrzewa, że jej mąż ją zdradza.
 • „Inicjacja” Tess Gerritsen – to powieść o policjantce, która odkrywa, że jej siostra jest zamieszana w brutalne morderstwa. Główna bohaterka musi wybrać między lojalnością wobec rodziny a obowiązkami służbowymi.
 • „Złodziejka” Faye Kellerman – to historia detektyw, który prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa młodej kobiety, a jedną z podejrzanych jest jego własna córka, która okazuje się być kłamczuchą i manipulatorką.
 • „Krwawa zemsta” Karin Slaughter – to powieść o policjantce, która próbuje rozwiązać zagadkę morderstwa swojego męża, a jednocześnie musi stawić czoła swojej przeszłości, która zagraża jej karierze i życiu.
 • „Zła dziewczyna” Elizabeth Little – to opowieść o młodej kobiecie, która wychodzi z więzienia po odbyciu wyroku za morderstwo swojej najlepszej przyjaciółki. Kobieta próbuje udowodnić swoją niewinność, jednocześnie ukrywając wiele tajemnic.

Wszystkie te książki to interesujące propozycje dla miłośników kryminałów z intrygującą, niejednoznaczną główną bohaterką, która może okazać się złą kobietą.

Najsłynniejsze książki o prawdziwych morderczyniach

Książki o prawdziwych morderczyniach to gatunek literacki, który cieszy się dużą popularnością. Oto kilka najsłynniejszych tytułów:

„Truman Capote: Śniadanie u Tiffany’ego” – to opowieść o morderstwie rodziny Clutterów w 1959 roku w Kansas. Capote badał tę sprawę i napisał na jej podstawie jedną z najlepszych książek-reportaży.
„Ann Rule: Zabójcza przyjaciółka” – to książka opowiadająca o jednej z najbardziej znanym przypadków zabójstwa w historii Stanów Zjednoczonych, mianowicie o morderstwie Ann Rule swojej przyjaciółki, Ted Bundy’ego.
„Jack Olsen: Nieśmiertelna Lucy” – to historia Lucy Johnson, która zamordowała swojego męża w 1965 roku w Stanach Zjednoczonych. Ta książka przedstawia tragiczną historię kobiety, która zrobiła wszystko, aby pozbyć się swojego męża.
„Mikael Blomkvist: Dziewczyna, która igrała z ogniem” – to powieść, która opowiada o prawdziwej historii o tajemniczej morderczyni, która w latach 70. XX wieku zamordowała trzech mężczyzn w Szwecji.

To tylko kilka przykładów książek o prawdziwych mordercach, ale te tytuły na pewno dostarczą czytelnikom wiele emocji i wiedzy na temat zbrodni, które wstrząsnęły światem.