Kodeń nad Bugiem

KodeńNiewielka miejscowość Kodeń położona w południowo-wschodniej części Podlasia nad nieuregulowaną jeszcze rzeką Bug jest jednym z tych wspaniałych i nieodkrytych przez turystów miejsc, które naprawdę warto zwiedzić w trakcie podróży po Polsce. I to nie tylko dla cudownego obrazu Matki Boskiej Kodeńskiej albo dla prześlicznej Kalwarii, ale przede wszystkim dla niesamowitych wiejskich krajobrazów i nadburzańskich widoków rozciągających się wokoło.

Południowe Podlasie od wielu lat jest słynne z urokliwych wiosek, przepięknych małych miasteczek i zamglonych lasów w których można spotkać się sam na sam z sarną albo jeleniem. Podlaski Przełom Bugu oferuje turystom, którzy go odwiedzą niezliczoną ilość niesamowitych widoków, a włąśnie okolice Kodnia w całym regionie słyną z nich w szczególności.

A kiedy już zajrzycie do Kodnia koniecznie wejdźcie do kościoła parafialnego pod wezwaniem świętej Anny w którym znajduje się skradziony z Watykanu i słynący cudami obraz Matki Boskiej Kodeńskiej. Obrośnięta legendami opowieść jego drogi z Rzymu do Kodnia na pewno Was zainteresuje i sprawi, że na pewno popatrzycie na na Podlasie nieco innymi oczami niż zwyczajni turyści.

Jako, że Kodeń leży jest tuż przy granicy z Białorusią być może również zechcecie spojrzeć na drugi brzeg Bugu. Także w samym Kodniu jest wiele śladów wpływów zza tamtej strony granicy ? choćby dwie cerkwie prawosławne, których wytrawny turysta nie ma prawa ominąć.

W drodze do Kodnia warto również zajrzeć do Leśnej Podlaskiej albo do Międzyrzeca Podlaskiego w którym warto zwiedzić czternastowieczny rynek z charakterystycznymi łukami pomiędzy kamieniczkami. Miasto Międzyrzec Podlaski to również położony w starym parku Pałac Potockich i najstarszy na Podlasiu murowany kościół pod wezwaniem świętego Mikołaja.

Be the first to comment on "Kodeń nad Bugiem"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.