Kilka słów o szkoleniach

,,Człowiek uczy się przez całe życie? jest bardzo trafnym stwierdzeniem i jakże prawdziwym. Zapisujemy się na kursy, szkolenia właśnie po to, by poszerzyć swoją wiedzę, doszkolić się, wykwalifikować i rozwijać.

Każdy z nas uczestniczył niejednokrotnie w szkoleniach. Czy to szkolenia z pracy mające na celu zapoznać nas z nowym systemem, czy to kursy, na które sami zdecydowaliśmy się chcąc się rozwinąć i poszerzyć wiedzę. Czy szkolenia to strata czasu?

,,Nauka nigdy nie idzie w las?. Każda zdobyta przez nas wiedza zostaje, aby potem być wykorzystana ? prędzej czy później. Nigdy więc nie możemy stwierdzić, że szkolenia są stratą czasu bądź źle wydanymi pieniędzmi. Jedyne na co trzeba uważać, to odpowiedni dobór szkoleń, ich tematyka, oraz odpowiednia weryfikacja firmy, która szkolenia prowadzi.

Szkolenia i kursy dają ogromne możliwości rozwojowe dla każdego. Każda firma, która szuka pracownika zwraca uwagę na to, jakie szkolenia i kursy dany kandydat odbył. Jeden odbyty kurs zakończony certyfikatem może być więc tym, który zdecyduje o zatrudnieniu czy zdobyciu dobrej posady. Nie bez znaczenia jest również własne poczucie wartości, które wraz z poszerzaniem wiedzy i dokształcaniem się rośnie.

Szkolenia tak naprawdę są dla tych, którzy wiedzą, iż rynek tak błyskawicznie się zmienia i ewoluuje, że tak naprawdę szkolić trzeba się cały czas. Z roku na rok powstają nowe programy, nowe metody i systemy, których trzeba się po prostu nauczyć. Ci, którzy nie inwestują w siebie i w doszkalanie tracą pozycję na rynku, bo nie są na bieżąco z obowiązującymi wymaganiami.

Szkolenia organizowane są w przeróżnych formach i dostępne są właściwie dla każdego. Dla tych, którzy nie mają czasu lub są zmuszeni do pozostania w domu firmy oferują bardzo dogodne szkolenia e-learningowe. Szkolenia takie wymagają jedynie podstawowej znajomości komputera i internatu. Przyznać trzeba, że jest to bardzo wygodne zważywszy na fakt, że nie wymaga to od nas podróżowania czy uczestnictwa fizycznego w szkoleniu czy też kursie.

Oczywiście nie każde szkolenie nadaje się na to, by być tym e-learningowym. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny. Szkolenia mające na celu praktykę, zajęcia w których obecność fizyczna jest obowiązkiem nie są w stanie być tymi komputerowymi.

Dla opiekunek firmy organizują szkolenia z zakresu psychologii, dla osób zajmujące stanowiska takie jak Project Manager idealnym szkoleniem będzie tematyka zarządzania projektami. Każdy z pewnością znajdzie coś, co w jego profesji będzie przydatne, a zdobyta wiedza dobrze wykorzystana w przyszłości.

Pamiętajmy o tym, że jeśli mamy się czegokolwiek uczyć, to róbmy to od najlepszych. Tematykę szkoleń i ich zakres dobierajmy z rozsądkiem. Zwróćmy również uwagę na to, co dostajemy po zakończonym szkoleniu. Niektórzy organizatorzy szkoleń zapewniają certyfikat, dyplom czy też inne dokumenty potwierdzające ukończenie danego kursu czy szkolenia. Czas i pieniądze poświęcone na szkolenie nigdy nie będą tymi zmarnowanymi lub źle spożytkowanymi.

My znamy się na szkoleniach. Zainwestuj w szkolenia PMI i otrzymaj to, co najlepsze.

Be the first to comment on "Kilka słów o szkoleniach"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.