Kiedy przydaje się lubrykant? Wyjaśniamy!

lubrykant

Lubrykant to delikatna, żelowa substancja, której zadaniem jest nawilżanie miejsc intymnych, aby zapobiegać ich podrażnieniom i bólowi podczas penetracji. Czy zawsze trzeba go stosować? Czy jest konieczny, gdy do akcji wkraczają akcesoria erotyczne?

Z czego składają się lubrykanty i gdzie można je kupić?

To najczęściej bezbarwne, bezzapachowe żele, które jednak często dla dodatkowych doznań bywają koloryzowane, zapachowe, a nawet smakowe. W sprzedaży dostępne są preparaty na bazie wody, oleju i silikonu. Te ostatnie cieszą się największym powodzeniem z uwagi na swoją wyjątkowo jedwabistą konsystencję. Lubrykant silikonowy można kupić przede wszystkim w sex shopie, również online ? tam jest ich największy wybór. Stawiając na sklep online, zamówisz to, co chcesz w sposób w pełni dyskretny.

Czy nawilżenie jest konieczne przy penetracji pochwy?

Pochwa jest narządem bardzo dobrze nawilżonym dzięki sprawnie działającym gruczołom uaktywniającym się podczas gry wstępnej. Wiele kobiet decyduje się jednak na lubrykanty silikonowe, ponieważ z różnych względów medycznych może im dokuczać suchość pochwy. Ich używanie przy stosunku nie jest konieczne, ale dodatkowo zwiększy komfort penetracji. Stosowanie żelu może być korzystne dla obu stron, gdyż usprawnia tę czynność.

Lubrykant a stosunki analne

Najczęściej używa się substancji nawilżających podczas stosunków analnych. Mogą dostarczać mnóstwa satysfakcji, zarówno podczas wykorzystywania akcesoriów erotycznych, jak i przy penetracji przez partnera. Odbyt nie jest jednak tak dobrze nawilżany, jak pochwa ? dlatego zaleca się, aby przy zabawach analnych zawsze stosować lubrykant silikonowy. Umożliwi on gładkie, bezbolesne wsuwanie się członka i dostarczenie obu stronom pożądanej przyjemności z seksu. To właśnie ten niepozorny żel może przyczynić się do tego, że pokochasz anal!

Czy można używać lubrykantów z akcesoriami erotycznymi?

Zawsze warto przeczytać etykietę na gadżecie z sex shopu, aby upewnić się, co mówi producent na temat łączenia jego wyrobu z żelem na bazie wody, oleju czy silikonu. Zazwyczaj akcesoria erotyczne wykonywane są z bezpiecznego, przyjemnego w dotyku silikonu medycznego, który doskonale pasuje do żeli z tej samej substancji. Co ciekawe, można lubrykantów silikonowych używać również podczas zabaw w wodzie. Jedynym przeciwwskazaniem jest uczulenie na nie, które występuje jednak rzadko.

Postaw na komfort podczas łóżkowych zabaw!

Seks ma się kojarzyć przede wszystkim z przyjemnością ? bez względu na to, czy jest to penetracja, czy wykorzystywanie akcesoriów erotycznych do masturbacji. Wybierając lubrykant silikonowy, sięgasz po maksymalny wymiar rozkoszy, bez otarć naskórka i bolesności tych jakże wrażliwych miejsc na drugi dzień. Postaw na produkty sprawdzonych firm, rekomendowanych przez innych użytkowników ? dla bezpieczeństwa i komfortu. Spraw sobie wysokiej jakości lubrykant i nowoczesne akcesoria erotyczne ze sklepu Loris, a już niebawem Twoje strefy erogenne będą gotowe na jeszcze więcej satysfakcji!

Materiał zewnętrzny