Jak uchronić się przed zimnem?

Masz problem czy kupić dużo opału do domu, czy też ocieplać dom? Jaki budżet przeznaczyć na ogrzewanie naszego domu/mieszkania? Ogólnie ustalenie budżetu nie jest trudne, wystarczy czynnie patrzeć jak prezentuje się prognoza pogody na dany okres czasu i działamy!

Musisz nauczyć się przewidywać, oczywiście jest to coś alla hazard, jednak warto! Chcesz kupić węgiel lub inny opał? Najtaniej jest wiosną, bądź w środku lata. Wtedy kup. Możesz zaoszczędzić nawet 100 zł na tonie! Przed takim szybkim zakupem powinna Cię zainteresować długoterminowa prognoza pogody. Wtedy mniej więcej możesz przewidzieć ile opału zakupić na dany sezon zimowy. Zazwyczaj na mieszkanie powyżej 100 metrów kwadratowych wystarczą 3 tony węgla, plus trochę drewna. Jak to się ma w praktyce? Jeżeli będzie oszczędny powinna Ci nawet mniej wystarczyć. Zwróć uwagę na to, że w nocy nie musisz palić, odpowiednia temperatura do snu to 18°C. Tą spokojnie utrzymasz bez gorących kaloryferów.

Kiedy już prognoza pogody została przez Ciebie sprawdzona i przeanalizowana(!) możesz udać się do zakupu Twojego opału. Pamiętaj jednak, aby się nie dać naciągnąć na super promocje. Te zazwyczaj okazują się złe i nieodpowiednie. Raz dałem się nabrać, kupiłem po ?promocyjnej? cenie węgiel, patrze na ofertę innej firmy, a tu o 100 zł taniej na tonie + transport gratis!

Naturalnie, że odpowiednie przygotowanie do zimy jest ważne, jednak pamiętaj, że nie żyjemy na biegunie, żeby trzeba było mieć nie wiadomo jaki sprzęt do ogrzewania, czy wielkich złóż węgla, aby ogrzać nasz dom. Rozsądek pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze przy ogrzewaniu Twojego domu. Dlatego też musisz dokładnie sprawdzić oferty dostawców opału jak i nie przesadzać z dokładaniem do pieca. Rób to z głową!

Be the first to comment on "Jak uchronić się przed zimnem?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.