Jak przygotować szkolenie dla pracowników?

Podnoszenie kompetencji osób zatrudnionych jest kluczowe dla rozwoju firmy, a  najlepszym sposobem, żeby zwiększyć ich wiedzę oraz zakres umiejętności są szkolenia. Przedsiębiorca, który chce, żeby zajęcia przyniosły spodziewane efekty musi starannie wybrać kurs i zadbać o odpowiednie miejsce, by mógł on przebiegać bez zakłóceń.

Program zajęć

Organizacja zajęć zaczyna się od sprawdzenia oferty programowej firm szkoleniowych. Należy się upewnić jak bardzo poszczególne programy odpowiadają na potrzeby pracowników i czy są ściśle związane z branżą, w której działa przedsiębiorstwo. Trzeba też sprawdzić, ile czasu poświęca się na teorię, a ile na praktykę ? najlepiej gdy proporcje są do siebie zbliżone. Warto również przeanalizować harmonogram szkolenia pod kątem najnowszych rozwiązań zdanej dziedziny.

Szkoleniowiec

Innym istotnym czynnikiem jest wybór osoby prowadzącej zajęcia. Powinna ona posiadać wykształcenie związane z daną branżą. Dobrym pomysłem jest też zweryfikowanie od jak dawna zajmuje się kształceniem oraz czy pracowała kiedyś w zawodzie, związanym z dziedziną, w której się specjalizuje. W podobny sposób można też sprawdzić samą firmę szkoleniową. Jeśli zdobyła jakieś nagrody lub certyfikaty to dobry znak. Na korzyść świadczą też pozytywne opinie klientów.

Miejsce szkolenia

Podczas rozmowy z firmą, trzeba zapytać czy zajęcia są przeprowadzane w jej siedzibie czy potrzebna będzie sala szkoleniowa. Wrocław to miasto gdzie działa wielu przedsiębiorców, którzy nie mają wystarczająco dużych lokali, by umożliwić zebranie wszystkich pracowników w jednym miejscu, a niektórzy korzystają tylko z wirtualnych biur, ponieważ żadna siedziba nie jest im potrzebna. W takich przypadkach, należy skorzystać z opcji wynajmu sali, która pomieści wymaganą liczbę osób i upewnić się, że znajdzie się w niej niezbędne wyposażenie, takie jak, np. rzutnik oraz tablica. Jeśli obiekt spełnia podane kwalifikacje, nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć kurs.

Be the first to comment on "Jak przygotować szkolenie dla pracowników?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.