Hyundai i10 N idealne auto do miasta

Na ulicach miast zwykle bywa tłoczno. Poruszanie się po ciasnych skrzyżowaniach i wąskich uliczkach jest wtedy dodatkowo utrudnione. Z kolei parkowanie w trudno dostępnych miejscach takich jak przepełnione parkingi czy pobocze często nie należy do najłatwiejszych zadań. W takich warunkach najlepiej radzi sobie auto kompaktowe i zwrotne. Dlatego nowy Hyundai i10 jest idealnym kandydatem, by sprostać wymaganiom miejskiej dżungli.

Niewielkie gabaryty i zaskakująco przestronne wnętrze

Hyundai i10 mierzy zaledwie 3,67 metra długości oraz 1,69 metra szerokości. Mimo to jego wnętrze jest niebywale przestronne. Pojemny bagażnik z łatwością pomieści nawet większe zakupy czy też bagaże przygotowane na kilkudniowy wypad za miasto.

Dynamiczny i odważny wygląd

Na pierwszy rzut oka od razu widać zacięcie sportowe tego auta. Mocne kontrasty w połączeniu z opływowymi liniami dają efekt dynamizmu i zdecydowanego wyglądu. Samochód ten przyciąga wzrok także za sprawą intrygujących reflektorów i szerokiego grilla w kolorze czarnym. Model ten jest dostępny w 10 kolorach lakieru oraz dwóch różnych konfiguracjach dachu. Tylne szyby samochodu można dodatkowo przyciemnić, co nadaje mu jeszcze więcej elegancji i zarazem większej prywatności dla pasażerów. Dzięki temu dostosowanie auta do własnych upodobań jest łatwe. Wnętrze modelu kryje stylową kabinę wyposażoną w najnowsze technologie szczególnie te multimedialne. Producent zadbał, by były one w jak najlepszym wydaniu.

Nowoczesne technologie w służbie bezpieczeństwa

Hyundai i10 N to samochód nowej generacji, który został wyposażony w nowoczesny system SmartSense. Jest to zaawansowane wspomaganie, dzięki któremu kierowca jest m.in. ostrzegany o kolizjach czołowych i opuszczeniu pasa ruchu. Oprócz tego system ten monitoruje martwe pole, a także poziom koncentracji kierowcy, ostrzega o ruchu poprzecznym i pomaga podczas cofania, dzięki kamerze z liniami pomocniczymi.

Funkcje łączności na najwyższym poziomie

Hyundai i10 ma imponujące możliwości, jeśli chodzi o łączność. W swojej klasie jest absolutnym numerem jeden. Wszystkie zaawansowane funkcje posiadają integrację z 8-calowym kolorowym ekranem dotykowym, dzięki któremu możliwe jest używanie funkcji smartfona takich jak AndroidAuto czy też AppleCar Play.

Wydajny układ napędowy

Wygląd to nie wszystko; jakie są zatem możliwości silników dostępnych w tym modelu? Hyiundai i10 może być napędzany silnikiem o pojemności 1.0 litra i mocy 67 KM lub silnikiem o pojemności 1.2 o mocy 84 KM. W obu przypadkach wybrać można skrzynię biegów manualną lub automatyczną. Dzięki takim parametrom z pewnością możemy liczyć na oszczędną jazdę w miejskich warunkach.

Skoro o oszczędności mowa to warto wspomnieć, że samochód ten jest wyposażony w system odzyskiwania energii (w skrócie ERS). System ten ma za zadanie przechwytywać energię kinetyczną, która jest wytwarzana podczas ruchu w przód. Następnie energia ta jest magazynowana w akumulatorze i wykorzystywana o zasilania samochodu.