Felgi aluminiowe czy stalowe?

Decyzja o wyborze rodzaju felg zależy zawsze od indywidualnych preferencji kierowcy. My podpowiemy czym się różnią obręcze stalowe od aluminiowych i która z tych dwóch opcji może okazać się lepsza.

auto na alu felgachFelgi aluminiowe to przede wszystkim wygląd. Nikt nie ma chyba co do tego wątpliwości. Obręcze te sprawdzają się znakomicie, jeśli chcemy dodać atrakcyjności wyglądowi zewnętrznemu naszego auta. Mnogość wzorów i wykończenia kolorystycznego sprawia, że dosłownie każdy znajdzie ofertę trafiającą dokładnie w swój gust. Odpowiedni model felg sprawia, że samochód nabiera nowoczesności, elegancji bądź sportowego charakteru. W tym miejscu zalecamy zapoznać się przede wszystkim z ofertą takich firm jak O-Z Racing, DOTZ, MOMO, czy Rial.

Felgi stalowe natomiast to propozycja dla kierowców, którzy pragną nabyć tanie i trwałe koła. Obręcze stalowe są dużo bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne od swoich aluminiowych konkurentów oraz proces ich ewentualnej naprawy nastręcza dużo mniej problemów. Taka regeneracja sprowadza się zazwyczaj do kilku solidnych uderzeń młotka wykonanych przez doświadczonego pracownika serwisu wymiany opon. Możemy mieć również do czynienia z dłuższym terminem użytkowania tych kół. Wystarczy że zadbamy o to, by zabezpieczyć odpowiednio felgi przed procesami korozyjnymi, a powinny służyć nam przez cały okres eksploatacji samochodu.