Emalia chlorokauczukowa LOKMAL do ogólnego stosowania – co to takiego?

Na rynku nie brakuje farb do bardzo specyficznego wykorzystania. Dostępne są jednak również produkty, które doskonale sprawdzają się w wielu zastosowaniach, współpracując przy tym z różnymi rodzajami materiałów czy też metodami aplikacji. Farba chlorokauczukowa LOKMAL produkcji POLIFARB-Łódź to jeden z takich wyrobów. Dowiedz się więcej o jego właściwościach i o tym, w jakich sytuacjach sprawdzi się najlepiej.

Czym jest farba chlorokauczukowa?

Farby mogą być tworzone na bazie rozmaitych substancji chemicznych. Pozwala to na uzyskanie właściwości, dzięki którym dany produkt idealnie sprawdza się w konkretnym zastosowaniu. Farba chlorokauczukowa to substancja, która tworzy na malowanej powierzchni wytrzymałą i elastyczną powłokę, pełniącą jednocześnie funkcje ochronne. Zazwyczaj emalia chlorokauczukowa przeznaczona jest do stosowania na podkład antykorozyjny. Tworząc szczelną powłokę, wzmacnia jego działanie, na długo zabezpieczając daną powierzchnię przed rdzewieniem. Tego typu produkty zazwyczaj stosuje się więc do malowania elementów metalowych, szczególnie tych poddawanych ekspozycji na warunki atmosferyczne lub wilgoć.

LOKMAL – emalia chlorokauczukowa do ogólnego zastosowania

LOKMAL to wysokiej jakości emalia chlorokauczukowa od polskiego producenta – firmy POLIFARB-Łódź. Jest przeznaczona do stosowania we wnętrzach i na zewnątrz. Doszczelnia powłokę antykorozyjną i bardzo dobrze się prezentuje, przez co spełnia jednocześnie funkcje ochronne i dekoracyjne. Najczęściej jest używana do malowania:

  • powierzchni stalowych i żeliwnych,
  • maszyn, urządzeń,
  • konstrukcji przemysłowych,
  • konstrukcji budowlanych,
  • barierek, słupów, ogrodzeń, latarni ulicznych itp.

drewna i materiałów drewnopochodnych – w celach dekoracyjnych oraz ochrony przed starzeniem.

Emalia LOKMAL do ogólnego stosowania występuje w ponad 20 kolorach. Na malowanej powierzchni tworzy matową, półmatową lub połyskującą, gładką powłokę. Jest dobrze przyczepna i znakomicie kryje, a ponadto szybko wysycha. Na uwagę zasługuje również jej trwałość – użytkownicy potwierdzają, że farba LOKMAL prezentuje się estetycznie przez lata, niezależnie od działania czynników zewnętrznych takich jak opady czy promieniowanie UV. Emalia jest też odporna na temperatury od -20°C do + 60°C, choć okresowo może znieść nawet 30-stopniowe mrozy lub rozgrzanie do nawet 80oC.

Emalia LOKMAL – jak ją stosować?

LOKMAL to również bardzo wygodna w użytkowaniu farba. Chlorokauczuk może być nanoszony zarówno pędzlem lub wałkiem (bez rozcieńczania), jak i metodą natryskową powietrzną lub bezpowietrzną. Ponadto farbę można aplikować na powierzchnie przez zanurzanie lub polewanie. Do rozcieńczania należy stosować rozcieńczalnik do wyrobów poliwinylowych i chlorokauczukowych ogólnego stosowania.

Uzyskanie trwałego i atrakcyjnego efektu jest możliwe po nałożeniu od 1 do 3 warstw emalii. Można ją stosować metodą „mokro na mokro”. Oznacza to, że kolejną warstwę można nakładać po wyschnięciu poprzedniej zaledwie do pierwszego stopnia. Zazwyczaj następuje to po ok. 1-3 godzinach, choć wiele zależy od warunków otoczenia. Więcej informacji na temat emalii LOKMAL dostępnych jest na stronie producenta – firmy POLIFARB-Łódź: https://polifarb.lodz.pl/.