Do kogo zwrócić się o pomoc w odzyskaniu należnego odszkodowania?

Niejednokrotnie okrutny los może sprawić, że staniemy się ofiarami nieszczęśliwego wypadku, zostaniemy oszukani lub też popełniona przez stronę trzecią pomyłka poskutkuje utratą zdrowia lub dóbr materialnych. Jako, że nieszczęścia lubią chodzić parami, po rzeczonym zdarzeniu możemy mieć spore trudności z uzyskaniem należnego odszkodowania, w szczególności jeżeli działamy samodzielnie.

Aby zminimalizować ilość problemów, warto zwrócić się o pomoc do jednostek wyspecjalizowanych, jakimi są adwokaci, prawnicy oraz kancelarie odszkodowawcze, jak np. odszkodowania.kancelarianmb.pl

Zanim jednakże zwrócimy się do nich o radę, pamiętajmy o zebraniu pełnej dokumentacji dotyczącej zdarzenia, które to spowodowało po naszej stronie konieczność ubiegania się o należne zadośćuczynienie. Niezbędne informacje jednoznacznie dowodzące, iż to my jesteśmy stroną poszkodowaną w sprawie znacznie ułatwią nam dochodzenie swoich praw. Nie powinniśmy się obawiać także ceny wsparcia odszkodowawczego, jako że w przypadku większości kancelarii interesant nie ponosi jakichkolwiek kosztów postępowania, natomiast wynagrodzenie eksperta uzależnione jest od sumy uzyskanej na drodze zakończonej powodzeniem sprawy sądowej. Niemniej jednak, chcąc zlecić odzyskanie należnego odszkodowania firmie, pamiętajmy aby odpowiednio sprawdzić jej doświadczenie w interesującej nas dziedzinie – czy to poprzez prześledzenie zasobów sieci Internet czy bezpośrednią wizytę w kancelarii oraz rozmowę z jej przedstawicielem.

Jak ognia unikajmy z kolei biur i agencji, które żerują na swoich klientach. Często obiecują one bowiem pomoc w szybkim oraz korzystnym rozstrzygnięciu postępowania odszkodowawczego i mamią zainteresowanych wizją wysokiego zadośćuczynienia, w umowie o współpracę zawierając jednak wzmiankę, na mocy której poszkodowany zobowiązany jest do uiszczenia przedpłaty za wszczęcie kroków prawnych lub też – przekazania nawet połowy wynegocjowanej sumy odszkodowania na rzecz takiej organizacji. Działająca zgodnie z prawem kancelaria nigdy nie ucieknie się do takich chwytów, natomiast odsetek uzyskanej sumy jakim podzielić się będziemy musieli z jej przedstawicielami wynosi zwyczajowo od dziesięciu do dwudziestu procent. Dokładnie przestudiujmy umowę z firmą zanim ją podpiszemy, figurować w niej może bowiem jeszcze jeden zapis, który odbić się może niekorzystnie na uzyskanym zadośćuczynieniu za poniesione szkody.

Mowa bowiem o zgodzie na zawarcie przez kancelarię odszkodowawczą ugody (niejednokrotnie wysoce niekorzystnej) z ubezpieczycielem bez zgody oraz niekiedy bez wiedzy osoby zainteresowanej. Jeżeli istnieje taka możliwość, poprośmy o skan umowy, a następnie zabierzmy go do domu i paragraf po paragrafie przeanalizujmy zasadność zawartych w niej zapisów. Chęć uzyskania należnych nam pieniędzy nigdy nie powinna bowiem przesłaniać zdrowego rozsądku, a potrzeba nawiązania współpracy ze specjalistą w dziedzinie ubezpieczeń nie powinna być równoznaczna wyrażeniu zgody na każde, nawet jawnie rażące w nasze interesy warunki.

Wyszukiwarki internetowe są pierwszym krokiem do znalezienia kancelarii. Wpisując hasła typu adwokat białystok, warszawa, czy inne dowolne miasto otrzymujemy kontakt do kancelarii i opinie o niej, ale konieczna jest jeszcze osobista wizyta u wybranego adwokata.

Be the first to comment on "Do kogo zwrócić się o pomoc w odzyskaniu należnego odszkodowania?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.